Premeniť ťažké ráno na produktívne

  • Máš rád „nerváky“? Ja ich neznášam. Je to ten pocit, keď si bol malý, mama ti čítala knihu na dobrú noc a v tej napínavej časti povedala, „Zvyšok zajtra, teraz sa ide spať“. Alebo keď končí seriál so zápletkou. Ale tieto „nerváky“ alebo nečakané konce môžeš pri práci využiť vo svoj prospech. A to už hneď z rána.
Stocksy_txpa6f48e47Yjn000_Small_143380
  • Máš rád „nerváky“? Ja ich neznášam. Je to ten pocit, keď si bol malý, mama ti čítala knihu na dobrú noc a v tej napínavej časti povedala, „Zvyšok zajtra, teraz sa ide spať“. Alebo keď končí seriál so zápletkou. Ale tieto „nerváky“ alebo nečakané konce môžeš pri práci využiť vo svoj prospech. A to už hneď z rána.

Určite nemáš problém svižne pracovať, ak si sa do toho už poriadne dostal. Lenže, keď ráno vstaneš tak to má (bohužiaľ)jeden háčik. A to je, že si úplne vypadol z toho svižného tempa, ktoré si mal predošlý deň.

NF_Oct13_BusinessPlan

foto: retirementresource.com

 

„Je ráno, hmm mal by som pracovať, tak si teda ešte pozriem maily-to je taká kvázi robota, takže sa to počíta nie?…. úúú nové virálne video, len si to pozriem, nech sa trošku zabavím a naberiem energiu, a potom už pôjdem skutočne robiť…. Čooo? Mišo zo strednej je online, napíšem mu, veď čo je lepšie, ako sa socializovať už z rána?“

Znie ti to povedome?

Takéto rána nás vedia občas dosť zdeptať, keď už je 11-00 a my si uvedomíme, že sme vlastne nič nespravili. Možno práve preto si otvoril tento článok. Tak sa poďme pozrieť, čo sa s tým dá robiť.

 

Page-turner

Jednoduchá technika. Úlohu, ktorú robíš, nedokončíš, aspoň nie hneď. Divné? Trocha, ale dá ti to zmysel.

foto: killadj.com

 

Naplánuj si rána

Napríklad, som v strede nejakej práce, ako je písanie tohto článku. Zastavím sa, odložím prácu bokom a v hlave si urobím body (alebo si ich zapíšem), čo chcem do článku dopísať. Ako tak ide deň, niekde vzadu v mojej mysli sa tie nápady prevracajú. A ako sa to v tej mysli prevracia, je dosť možné, že mi napadne lepší nápad = lepší výsledok. Takto si postupne pripravím plán na ráno. Takže, keď si ráno sadnem za stôl nejdem robiť „nejakú robotu“, ale niečo konkrétne. Na niektoré veci sa je dobré pozrieť s odstupom času.

 

Ako to celé aplikovať?

Ako prvé, si musíš zadať cieľ. Napríklad: „Cieľ je odoslať 5-10 emailov denne“ Čo teraz? Bolo by fajn, keby si si hlavný cieľ rozvrhol na menšie, viac konkrétnejšie časti. Znie to ako prirodzená vec a väčšina ľudí to neskúsi. Pravdou však je, že menšie ciele sú obrovskou pomocou!

 

Napríklad:

  • Zoznam ľudí, ktorých chceš osloviť nasledujúci deň
  • Upraviť a poslať maily uložené v Konceptoch
  • Pár firiem, do ktorých chceš napísať

Najdôležitejšie je zachovať si dynamiku práce. Na konci dňa, by si si mali naplánovať pár vecí, ktoré chceš spraviť nasledujúce ráno, kým to máš v hlave ešte čerstvé. Tým pádom namiesto hrozného čakania na inšpiráciu alebo premýšľania, čo by si mal urobiť ďalší deň, si pripravený a presne vieš, čo ťa čaká. Ty si to odložil, ale tvoja myseľ nad tým bude premýšlať. Možno príde s riešením na problém. A keď prišlo ráno? Ako by povedal Shia Labeouf, „JUST DO IT!“ Ak vieš sprav to, ake nie sprav časť, alebo splň menší cieľ a ostatné si nechaj uležať v hlave. Časom to vyriešiš, ale na ráno budeš pripravený!

Ranné vtáča

foto: thegentlemanblogger.com

Zdroj: positivityblog.com, zdroj titulnej fotografie: elitedaily.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech