Premiéra Startup Grind na Slovensku zožala úspech

Alexandra Dulaková / 8. septembra 2015 / Lifehacking

Startup Grind je celosvetová startupová komunita, ktorá sľubným projektom vytvára priaznivé podmienky na úspech, spája investorov so startupistmi, vytvára spolupráce a organizuje propagačné aktivity. Odteraz ju máme aj na Slovensku a bude sa stretávať každý mesiac. Premiéru mala na konci augusta.

 

Do Bratislavy priniesli SUG podnikateľskú komunitu  Marek Zámečník a Kristína Jančinová a následne sa pre Bratislavu stali tzv. SUG directors. Všetko, od PR, až po organizáciu samotných eventov a kontakt so SUG komunitou, je teda pod ich krídlami a zatiaľ vyjadrujú len spokojnosť. Prvý bratislavský Startup Grind Event, ktorý sa konal 25.8. zožal veľký úspech.

 

 

Cieľom SUG eventov v Bratislave bude rast a rozmach slovenského startupového ekosystému a prepojenie s globálnou scénou, na čom sa budú pravidelne podielať úspešní lokálni podnikatelia, zakladatelia, učitelia, aj investori. Svoje príbehy a lekcie budú zdieľať osobne, ako aj online, keďže SUG funguje aj ako internetové palivo pre inovácie, ekonomický rast a prosperitu miestnej úrovne. Je tomu tak už od roku 2010, kedy Startup Grind v Silicon Valley založil Derek Andersen. Od tej doby sa podobných rozhovor, aké budeme mať možnosť pravidelne vídavať u nás, odohralo vyše 2,000 a pomohlo sa 215,997 podnikateľom, ktorí vďaka eventom našli mentorov, partnerov, investorov, či používateľov.

 

Prvý Slovenský SUG sa konal v súkromnej rezidencii britského veľvyslanca a hlavným hosťom bol Rasťo Kulich (country manager Google Slovakia), ktorého pred publikom spovedal bratislavský SUG director, Marek Zámečník. Na tému digitálnej budúcnosti Slovenska debatovali počas panelovej diskusie napríklad Marián Gazdík (Startup Grind London director), už spomínaný Rasťo Kulich, či Ivan Štefunko (Neulogy Ventures). Dokonca sa cez živý vstup 150 hosťom prihovoril aj samotný zakladateľ SUG, Derek Andersen. Medzi hosťami boli startupisti, podnikatelia, investori, médiá, aj ľudia z politickej sféry. Patrili medzi nich napríklad Vladimíra Ledecká, Peter Dendis, Rado Vašina, Anna Filippová, Ken Ryan, Juraj Sasko, Firminside, QID company, PribeApp, RTVS, Startitup, Startupers, Refresher a mnohí ďalší.

 

 

Eventy sa budú opakovať pravidelne každý mesiac, vždy na inom mieste. Ten najbližší event bude v stredu 23. septembra a hosťom bude spolumajiteľ ZľavaDňa.sk – Zdenko Hoschek. Sponzorovať ich pri tom budú RubixLab, KPMG, Rödl & Partner a ich partnerom bude slovenské sli.do. O marketingovú spoluprácu sa postarajú TheSpot, ImpactHub a SAPIE.

 

 

Momentálne má Startup Grind vyše dvestotisíc členov, pracuje preň tisícka dobrovoľníkov, a aj vďaka nim je na internete sprístupnených takmer 80,000 minút vzdelávania zadarmo. Tieto lekcie si dodnes stihli pozrieť milióny ľudí. A prečo je Startup Grind taký unikátny? K účastníkom pristupuje kolegiálne a chce im toho veľa odovzdať a pomôcť, aby sa mohli stať úspešnými členmi startupovej scény. Aj vďaka nim je startupová dráha menej osamelá, ľahšie prepojiteľná s tými správnymi ľuďmi a menej zabudnuteľná pre tých, ktorí sa ňou rozhodnú vydať.

 

Kroky slovenského SUG môžeš sledovať aj na Facebooku: 

https://www.facebook.com/startupgrind.bratislava?fref=ts

 

Pridať komentár (0)