Pre­spať v obcho­de IKEA? S Airb­nb je to už mož­né!

Kika Besedičová / 26. augusta 2014 / Tools a produktivita

Už vás nie­ke­dy napad­lo, že by bolo fajn pre­spať v obcho­de IKEA? Dôvo­dov pre­to môže byť celý rad — od jed­no­du­chej úna­vy až po túž­bu vyskú­šať, či sa na tom mat­ra­ci sku­toč­ne dob­re spí ale­bo, či je bez­od­ný pohár naozaj bez­od­ný :).

 

Pobočka v austrálskom Sydney teraz umožňuje premeniť takéto želanie v realitu. V rámci svojej propagácie začala austrálska pobočka ponúkať nocľah "v hoteli IKEA" na Airbnb.

Pobočku majú v Sydney skutočne peknú. Áno, zvonku budova vyzerá ako modrý kváder, rovnako ako kdekoľvek inde na svete, ale nachádza sa blízko letiska a tak môžete na záhradke (teda parkovisku) pozorovať lietadla. Na výber sú tri štýly miestností: rustikálne, moderne elegantný a taký, ktorý vám sprostredkuje pôvab bývania v centre mesta. Aká je cena? Smiešnych 11 austrálskych dolárov.

Cena je to veľmi nízka, ale bude sa o ňu súťažiť. Záujemcovia musia opísať v 25 slovách, prečo by mali vyhrať práve oni a čo by v obchode IKEA cez noc robili. Musia tiež súhlasiť s tým, že budú využití na propagačné účely a skoro ráno ich zobudia kvôli príjemnému prekvapeniu. Chápeme, to lákavosť ponuky trochu znižuje :). Rovnako by sme si to ale chceli skúsiť. Marketingovému oddeleniu austrálskej IKEA potom nezostáva než pogratulovať k skvelému nápadu, ktorý bol ocenený mediálnym pokrytím po celom svete. Túžba prespať v obchoďáku bude mať pravdepodobne tiež globálne rozmery, rovnako ako sieť pobočiek švédskeho predajcu nábytku.

Zdroj: ikea, airbnb

Pridať komentár (0)