Prestaň sa znemožňovať na LinkedIn! Tu je 5 základných tipov ako na to!

  • Pochybujem, že niekto z našich čitateľov nepozná LinkedIn. Táto sieť je v súčasnosti perfektný nástroj na získanie novej práce, či nového klienta. Častokrát je práve LinkedIn prvým miestom, kde títo ľudia získavajú informácie a je to miesto, kde sami o sebe, hoci aj nevedome, vytvárame prvý dojem.
image_1440921831.jpeg
  • Pochybujem, že niekto z našich čitateľov nepozná LinkedIn. Táto sieť je v súčasnosti perfektný nástroj na získanie novej práce, či nového klienta. Častokrát je práve LinkedIn prvým miestom, kde títo ľudia získavajú informácie a je to miesto, kde sami o sebe, hoci aj nevedome, vytvárame prvý dojem.

 

Je na čase pristupovať k LinkedIn ako k silnej platforme, ktorá ti môže zabezpečiť vysnívanú prácu, ale rovnako ľahko ťa o ňu môže pripraviť. Netreba zabúdať na to, že keď si cudzí človek pozrie tvoj profil na LinkedIn, jediné, čo vidí sú informácie, ktoré tam sám napíšeš a príspevky, ktoré zverejníš. Len na základe toho si tvoj potenciálny šéf alebo klient urobí na teba názor. Na svojom profile by si sa mal prezentovať tak ako by si chcel pred týmito ľuďmi vyzerať osobne, profesionálne, zodpovedne, zorientovaný vo svojom odbore a práci.

A čo máš ty na svojom profile? Amatérsku fotku, staré informácie, málo spojení či príspevky s radikálnymi názormi? Áno, aj toto znižuje kredit tvojmu profilu, a čo je ešte horšie, aj tebe! Tu je 5 trikov ako zvýšiť úroveň aspoň toho profilu.

 

1. Nepoužívaj neprofesionálne fotky

LinkedIn nie je Facebook, Instagram alebo iná bežná sociálna sieť. LinkedIn je miesto, kde má byť prezentovaná profesionálna stránka osobnosti a tú by mala zastupovať aj fotka. Ak pracuješ alebo chceš pracovať v business sfére alebo napríklad v banke, fotka s pivom nad hlavou určite nie je vhodná. Rovnako ako fotky veľkých skupín ľudí, na ktorej Ťa nenájde ani vlastná matka. Vhodné fotky pre LinkedIn sú zábery so svetlým či neutrálnym pozadím. Najlepšou voľbou sú samozrejme zábery od profesionálneho fotografa.

 

 

2. Nezabúdaj pravidelne updatovať profil

Ak si hľadáš prácu v novej firme a v starej si už skončil, nezabudni o tom informovať aj LinkedIn profil. Profil na LinkedIn je real-time životopis, ktorý by mal aktívne informovať o všetkých zmenách v profesijnom živote. Profil by mal byť vždy aktuálny a mal by informovať o nových pracovných pozíciách, oceneniach či iných dosiahnutých pracovných úspechoch. Mal by byť samozrejme kompatibilný s inými dostupnými informáciami o tebe, či už na iných sociálnych sieťach alebo na stránke firmy.

 

3. Nepostuj nevhodné príspevky

Zas a znova, LinkedIn nie je bežná sociálna sieť vhodná na zdieľanie frustrácie z novej časti obľúbeného seriálu. Veľmi opatrne by sa na tejto sieti malo narábať aj s vyjadrovaním politických názorov, aby ťa to náhodou nepripravilo o potenciálneho zamestnávateľa, či klienta. To však neznamená, že na LinkedIn by si sa mal pretvarovať a nemáš byť sám sebou. Len prezentuj svoje profesionálne ja. Ak by si niečo nepovedal na pracovnom meetingu, určite to nepatrí ani na tvoj LinkedIn profil!

 

 

4. Nebuď narcis

Poznáš niekoho, kto nehovorí o ničom inom len o sebe? A máš ho rád? Nebuď aj ty taký na LinkedIn. Neustále príspevky o sebe, svojej firme, nových produktoch či nadchádzajúcich udalostiach sú únavné a nudné. Nikto sa nechce spojiť s niekým, kto bez štipky sebakritiky a nápadu promuje sám seba. Zamestnávateľ nechce niekoho kto uprednostňuje seba pred tímom. Namiesto nadutého páva očareného sebou samým sa vydaj cestou dôvtipného a konštruktívneho člena siete. Namiesto pridávania bezduchých príspevkov sa zamysli nad tým ako priniesť pridanú hodnotu členom siete. Napríklad pridávaním hodnotných článkov zo Startitup, ktoré reprezentujú tvoje hodnoty. :)  Alebo poukáž na obsah od iných lídrov, ktorí ťa inšpirujú.

 

5. Nezanedbávaj LinkedIn

LinkedIn nie je len pre tých, ktorí si aktuálne hľadajú novú pozíciu, je to takmer neobmedzená sieť plná úspešne zamestnaných ľudí, v rámci ktorej sa môžeš predstaviť ako líder v tvojom odbore. Skús začať s postovaním jedného príspevku alebo obrázku týždenne, ktorý by odrážal tvoje osobné a profesionálne hodnoty. LinkedIn Pulse je skvelá cesta k personalizovaným informáciám z tvojej oblasti záujmu. Appka, ktorá zjednoduší prístup k článkom na základe oblastí záujmu či spojení v sieti.

 

Zdroj: www.entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech