Pri kúpe tohto elektromobilu získaš na 5 rokov elektrickú energiu zadarmo

  • Ponuka elektrických áut sa stále rozrastá
  • Existuje ešte niečo, čím dokážu prekvapiť a odlíšiť sa od ostatných
  • Táto spoločnosť sa o to pokúša, keď ponúka niečo, čo tu ešte nebolo
uniti.earth
  • Ponuka elektrických áut sa stále rozrastá
  • Existuje ešte niečo, čím dokážu prekvapiť a odlíšiť sa od ostatných
  • Táto spoločnosť sa o to pokúša, keď ponúka niečo, čo tu ešte nebolo

Elektrický mini automobil s označením Uniti je na ceste vytvoriť inteligentné a malé elektrické vozidlo. „Klasická“ ponuka energeticky udržateľných vozidiel spoločnosti Uniti nestačí, a preto ponúkajú unikátnu novinku. Na svojej internetovej stránke spoločnosť uvažuje o „schéme hodnôt a o životnom cykle vozidla“. Ich partnerstvo so spoločnosťou E.ON znamená pre zákazníkov fakt, že ak si vo Švédsku kúpia toto malé elektrické vozidlo, získajú elektrickú energiu na 5 rokov zdarma. Táto energia bude získavaná prostredníctvom solárnych panelov po celú dobu garancie bezplatnej energie.

Excited for what’s yet to come? 😍

Príspevok, ktorý zdieľa Team Uniti (@teamuniti),

Manažér stojací za inováciami vozidla Uniti, Tobias Ekman, uviedol:

Toto je úplne nový prístup. Vieme, že väčšina nabíjaní, najmä pre tieto typy vozidiel, sa uskutočňuje doma. Preto je toto riešenie výnimočné a udržateľné.“

Tím stojaci za jedinečným vozidlom vytvoril kúsok ktorého karoséria je kompletne postavená z recyklovateľného karbónu a v interiéri sa nachádzajú čisto organické materiály. Spoločnosť pracuje na digitalizácii zážitku z jazdy mnohými spôsobmi, a z tohto dôvodu svoje vozidlo opisujú a prirovnávajú k smartfónu. Interiér bude vybavený veľkým displejom s navigačnými a bezpečnostnými prvkami, prostredníctvom ktorého vodič komunikuje s vozidlom, podobným spôsobom, ako so smartfónom. Plne elektrické riadenie je navrhnuté tak, aby bola jazda viac zábavná a zároveň bezpečnejšia.

Spoločnosť navyše plánuje predávať vozidlo taktiež rovnako ako sa predávajú smartfóny. Myslí sa tým, buď doručenie priamo k zákazníkovi domov, alebo predaj v maloobchodoch so spotrebnou elektronikou. Celosvetovú premiéru si odkrútilo 7. decembra vo Švédsku, ktorú si môžeš pozrieť na tomto odkaze. Ešte pred oficiálnym predstavením bolo viac ako 1 000 predbežných predobjednávok a toto číslo neustále stúpa. Dodanie sa plánuje v roku 2019.

Špecifikácie:

Dojazd: 300 kilometrov

Rýchlosť nabíjania: 8 0% < 15 minút

Zrýchlenie: 0-80 km/h za 3,5 s.

Počet miest: Záleží od modelu = 2/4 miestne

Podľa prvotných zdrojov by mal byť základný mobil v ponuke za 20 000 €, avšak spoločnosť sľubuje aj lacnejšie modely.

zdroj: inhabitat.com; uniti.earth;

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech