PRIESKUM: 11 % Slovákov by uprednostnilo očkovanie Sputnikom. Väčšia časť by si ho však nedala ani za nič

  • Hosťom dnešnej relácii Na telo bol Juraj Blanár a Jaroslav Naď
  • Prekvapivé boli aj výsledky prieskumu agentúry Focus o prijateľnosti vakcín
  • Ukázalo sa, že 11% obyvateľov by sa dalo zaočkovať výlučne vakcínou Sputnik V
  • Najmenšiu dôveru má čínska vakcína Sinopharm
Snímka obrazovky 2021-03-07 o 13.56.36
SIU na základe dát FOCUS
  • Hosťom dnešnej relácii Na telo bol Juraj Blanár a Jaroslav Naď
  • Prekvapivé boli aj výsledky prieskumu agentúry Focus o prijateľnosti vakcín
  • Ukázalo sa, že 11% obyvateľov by sa dalo zaočkovať výlučne vakcínou Sputnik V
  • Najmenšiu dôveru má čínska vakcína Sinopharm

Agentúra FOCUS urobila pre televíziu Markíza prieskum o prijateľnosti vakcín. Prieskum ukazuje, že takmer 55% opýtaných dôveruje vakcíne od spoločnosti Pfizer/Biontech. Na druhom mieste sa umiestnila „najkontroverznejšia“ vakcína Sputnik V. Prijateľnosť vakcíny bola vyčíslená na 53%. Slováci najviac nedôverujú čínskej vakcíne Sinopharm. Prieskum sa uskutočnil na vzorke 1018 respondentov. 

Vakcína od spoločnosti Pfizer/BioNtech je úplne alebo skôr prijateľná pre 55 % opýtaných, neprijateľná pre 35,3 % z nich. Vakcíne Sputnik V dôveruje 53 %, naopak nedôveruje jej takmer 35 %. Pfizer sa teší najväčšej popularite pri voličoch strany Za Ľudí, naopak vakcína Sputnik V je najviac prijateľnou pre voličov strany Hlas. 

Štatistiky ukázali, že vakcína AstraZeneca sa stáva medzi ľuďmi čoraz viac nepopulárnou. Dôveru jej prejavilo len 42,6 % opýtaných, naopak neprijateľná je pre 46,8 %. 

Takmer pól milióna obyvateľov, respektíve 11%, by sa dalo zaočkovať výlučne vakcínou Sputnik V. Viac ako 22 % by si však zvolilo hocijakú inú vakcínu, okrem Sputnika.

prieskum sputnik markíza na telo
zdroj: Reprofoto: TV Markíza

Hosťami v dnešnom Na telo bol Jaroslav Naď (OĽANO) a Juraj Blanár (Smer). Okrem prieskumu o prijateľnosti vakcín, sa diskutovalo aj o možnej rekonštrukcii vlády. Všetko je otvorené a zdá sa, že zásadným krokom bude aj rozhodnutie Sme rodina. Tí majú o postupe rokovať v stredu.  

Matovič: Pozývam vás do víťazného boja. Nasledujúce týždne budú rozhodujúce

Jaroslav Naď kritizuje spôsob komunikácie, akým koaliční partneri žiadajú rekonštrukciu vlády. „Nemali sme žiadnu informáciu od strany SaS alebo od strany Za Ľudí, že chcú otvoriť takýmto spôsobom diskusiu o budúcnosti koalície. Na vláde sa o tom nehovorilo vôbec nič. Aby ktokoľvek požadoval hlavu predsedu vlády tým, že to povie do médií, tak to mi príde nešťastné.“

SaS zase pod paľbou kritiky

V prípade Za Ľudí mu príde táto žiadosť viac úprimná, no tvrdí, že strana SaS tak robí z čisto politických dôvodov. Vyjadril sa, že strana SaS im dala aj požiadavky. Jaroslav Naď sa vyjadril, že výmena premiéra z veľkej časti závisí aj od rozhodnutia Sme rodina. „Je veľmi dôležité ako sa druhá najväčšia koaličná strana vyjadrí k iniciatíve strany SaS.“

Richard Sulík: Poznám Matoviča 12 rokov, funkcia premiéra ho veľmi zmenila

Jaroslav Naď stále trvá na tom, že Richard Sulík sa na vláde správal vulgárne. „Ak chce Richard Sulík, aj ako osoba, pokračovať vo vláde, mal by sa ospravedlniť. To čo on urobil na vláde, bola 4. cenová skupina.“ Richard Sulík však tieto tvrdenia odmieta. V relácii v Politike na TA3 zdôraznil, že horšie slovo ako idiot, ktoré povedal verejne Igor Matovič, nepovedal. 

Zdroj: Na telo plus

Najnovšie videá

Trendové videá