Profilovka na LinkedIn ≠ profilovka na Facebooku

  • O tom, že Linked In nie je Facebook snáď hovoriť nemusíme. LinkedIn je síce sociálna sieť, ale zameraná na profesionálov a spoločnosti. Od toho by sa mali odvíjať aj vaše profilovky na LinkedIn.
image_1420623713.jpeg
  • O tom, že Linked In nie je Facebook snáď hovoriť nemusíme. LinkedIn je síce sociálna sieť, ale zameraná na profesionálov a spoločnosti. Od toho by sa mali odvíjať aj vaše profilovky na LinkedIn.

 

LinkedIn je dokonca oprávnený vašu nesprávnu fotku stiahnuť. Ak sa vám stane, že LinkedIn stiahne vašu fotku 3 krát, tak už vám viac nedovolí nahrať inú a zablokuje váš profil. LinkedIn sa aj takýmto spôsobom snaží udržať profesionalitu svojej sociálnej siete. Aktuálne ma LinkedIn viac ako 313 miliónov aktívnych užívateľov a je určený pre komunikáciu s vašimi kolegami, či najímanie manažérov alebo oslovenie potencionálnych klientov, či investorov.

 

Takže ako na to, aby váš LinkedIn profil vyzeral profesionálne?

 

Žiadne selfie o zrkadlo.

Tento typ fotky môže o vás prezradiť, že ste amatér alebo svoju prácu beriete príliš ľahkovážne. Dokonca mienku o vás nezlepší ani to, ak budete oblečený v drahom obleku Hugo Boss. Selfie, akékoľvek druhu, sa proste na LinkedIn nehodia.

 

 

Žiadne filtre

Viem, dnes je používanie rôznych foto filtrov na facebooku či instagrame moderné. Avšak pri LinkedIn platí opäť jednohlasné NIE.

 

Snažte sa vyzerať prirodzene

Fotky, na ktorých sa tvárite príliš vážne tiež nie sú priam to pravé orechové. Na LinkedIn by ste mali vyzerať predovšetkým prirodzene a dokonca ani mierny úsmev nie je na zahodenie. Je dokonca vedecky dokázané, že úsmev znamená vyžarovanie pozitívnej energie, čo môže v konečnom dôsledku zavážiť aj u vašich budúcich zamestnávateľov.

 

Žiadne rozmazané fotky

Snažte sa vyhnúť rozmazaným fotkám. Buď sa snažte fotku aspoň podľa možností zaostriť vo Photoshope pomocou funkcie „zostrenie“, alebo ak to nie je možné, tak použite radšej inú.

 

Nepoužívajte full-body fotky

Vašich budúcich zamestnávateľov nezaujíma, či máte na nohách topánky za niekoľko stoviek alebo značkové nohavice. Dokonca ich nezaujíma ani to, či máte vyrysovanú postavu z crossfitu alebo ovládate rôzne yoga pózy. Preto by ste mali používať fotky, na ktorých ste od pása hore.

 

Nefoťte sa s vašimi domácimi miláčikmi

Tu je jednoduché pravidlo. Ak nie ste veterinár a pokiaľ zvieratá nie sú náplňou vašej práce, tak nemajú čo hľadať na vašich profilovkách.

 

 

Nepoužívajte vyrezané zábery

Každý z nás má veľké množstvo fotiek s priateľmi alebo kolegami, na ktorým sa zrazu sami sebe zapáčíme. Tak prečo nepoužiť na LinkedIn túto fotku? Pretože to nevyzerá dobre, keď je na fotke vidieť napríklad rameno priateľa alebo odstrihnutú ruku ako vás drží okolo ramien.

 

… a takisto sa vyhýbajte siluetám

LinkedIn nie je na to aby ste na fotke vyzerali tajomne a nikto vás nemohol spoznať. Práve naopak, ľudia si spájajú mená a tváre s profilmi pre ľahšie zapamätanie si.

 

Verím, že tieto rady vám pomôžu pri vylaďovaní vášho LinkedIn profilu a nájdete tak prácu svojich snov!

 

 

zdroj: Entrepreuner

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK