Prvý štát na svete umožnil platiť dane v Bitcoinoch

  • Kryptomeny napriek skeptikom rozširujú svoju pôsobnosť
  • Ohio v Spojených štátoch spustilo „domino efekt“, inšpiruje ostatné štáty
bitcoin-3024279_960_720
  • Kryptomeny napriek skeptikom rozširujú svoju pôsobnosť
  • Ohio v Spojených štátoch spustilo „domino efekt“, inšpiruje ostatné štáty

Bitcoin v súčasnosti výrazne spadol, no mnohí v ňom aj tak vidia potenciál a nezatracujú ho. Americký štát Ohio, ako prvá krajina na svete, povolil od včera firmám platiť dane v Bitcoinoch. Informoval o tom Daily Mail.

Firma sa musí zaregistrovať na stránke OhioCrypto.com. Tá bude spočiatku prijímať len bitcoiny, ale avizovala, že v budúcnosti bude prijímať platby aj v iných kryptomenách.

Platby sú spracovávané cez službu bitpay, ako tretiu stranu. Zatiaľ môžu takto platiť dane len právnické osoby pôsobiace v Ohiu. Keď sa novinka rozbehne, budú platby v bitcoinom umožnené aj fyzickým osobám. Štátny pokladník Josh Mandel sa vyjadril, že platba bitcoinom je okamžitá, bezpečná a transparentná.

Ohio akoby spustilo dominino efekt. Aj ostatné štáty v USA začali zvažovať platby daní v kryptomene. Arizona a Georgia o tom diskutovali už skôr, avšak návrh nedostal zelenú.

Mnohé krajiny zavádzajú vlastné kryptomeny. Pomerne ďaleko je Rusko či Čína a na túto cestu sa dávajú aj chudobné krajiny ako Venezuela či Kambodža.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech