Prvý Tesla Supercharger na Slovensku oficiálne spustený: Patrí medzi najvýkonnejšie na svete!

  • Tesla Supercharger neďaleko Zvolena oficiálne uviedli do prevádzky.
image_1432
  • Tesla Supercharger neďaleko Zvolena oficiálne uviedli do prevádzky.

Nachádza sa dva kilometre od rýchlostnej cesty R1, v hoteli Kaskády neďaleko Zvolena. Svoju Teslu si tu môžeš nabiť do kapacity 80% za približne 40 minút. Takéto nabitie zabezpečí dojazd na 300 kilometrov.

Tesla tak výrazne zjednoduší presun z Bratislavy do Košíc, keďže kapacity auta boli na takúto cestu doposiaľ nedostatočné. Nabíjanie v bežnej zásuvke pritom trvá približne 24 hodín.

image_1436

 

Očakáva sa, že “Tesla Supercharger” pri Zvolene nebude jedinou nabíjačkou tohoto druhu. Ďalšia stanica by mala vyrásť čoskoro pri Bratislave. Pre majiteľov áut Tesla je využitie týchto Superchargerov doživotne zadarmo. Tesla plánuje ďalšie rozširovanie smerom na východ, v pláne je v súčasnosti nabíjačka v Poľsku. V Českej republike doposiaľ takéto zariadenie chýba.

Nabíjačka vo Zvolene patrí medzi tie najefektívnejšie svojho druhu, vozidlo dokáže nabiť na 100% približne za 75 minút. Je to rýchlejšie ako mnohé nabíjačky v Európe, ktoré využívajú staršiu technológiu.

image_1440-1

 

Napriek tomu sa neodporúča využívať nabíjačku denne, primárnym zdrojom by malo byť „pomalé“ nabíjanie v domácich podmienkach. Supercharger od Tesly je primárne určený pri jazdách na dlhšie vzdialenosti a kompabilitný je len s autami Tesla, ostatné elektromobily môžu využiť napríklad nabíjačky slovenskej spoločnosti Greenway.

image_1434 image_1437

Fotografie: teslaclub.sk, používateľ Juro

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK