Quitbit len pre fajčiarov

  • Prišiel rok 2014 a vy ste si povedali, že skončíte s fajčením. Podarilo sa vám to hneď na prvýkrát? V tom prípade vám úprimne gratulujem. Ak nie, koľko rokov to už takto skúšate? Zo svojho okolia všetci poznáme ľudí, ktorí sa neúspešne snažia skončiť s týmto zlozvykom. Existuje viac faktorov, ktoré (ne)úspech ovplyvňujú.
image_1400070264.png
  • Prišiel rok 2014 a vy ste si povedali, že skončíte s fajčením. Podarilo sa vám to hneď na prvýkrát? V tom prípade vám úprimne gratulujem. Ak nie, koľko rokov to už takto skúšate? Zo svojho okolia všetci poznáme ľudí, ktorí sa neúspešne snažia skončiť s týmto zlozvykom. Existuje viac faktorov, ktoré (ne)úspech ovplyvňujú.

 

Jedným z nich je fakt, že človek ani nevie, koľko toho za deň vyfajčil, a tak nevidí svoj progres. Je to ako s váhou pri chudnutí. Ide to, samozrejme, aj bez nej. No ak ju máte a sledujete úbytok vašej telesnej váhy, motivuje vás to. Startup Quitbit, ktorý v súčasnosti pôsobí v čínskom akcelerátore HAXLR8R v meste Shenzen, možno našiel riešenie. Svoj produkt nazval smartzapaľovač.

 

Quitbit vznikol v máji minulého roka a odvtedy stihol získať financovanie v sume 175 000 USD. V súčasnosti prebieha kampaň na Kickstarteri so snahou dosiahnuť 50 000 dolárov, z čoho mesiac pred ukončením kampane nazbierali cez 18 000. Financovanie je od 5 dolárov, za ktoré od chalanov získate virtuálny „high-five“, až po 2 000 dolárov, kedy okrem trička a zapaľovača získate aj možnosť ísť na večeru so zakladateľmi.

 

 

Tí sú dvaja – Ata Ghofrani (CEO) a Kuji Nakano (CTO). Obaja sa stretli na Brown University na Rhode Island, ktorá je súčasťou tzv. Brečtanovej ligy – združenia najvýznamnejších univerzít v USA. Ato má na starosti vývoj biznisu a Kuji sa stará o vývoj produktu. Ešte pred HAXLR8R fungovali pod hlavičkou Betaspring akcelerátora práve v Providence na Rhode Island.

 

Zapaľovač, alebo teda smartzapaľovač, ak chcete, je zariadenie so zabudovaným displejom a  ohrievacou cievkou. Tá čerpá energiu z batérie, ktorá je nastavená tak, aby fungovala približne týždeň, prípadne 100 zapálení. Nabíjanie potom trvá dve hodiny. Nie je teda potrebný žiaden oheň. Ide o podobný princíp, na akom fungujú zapaľovače v aute.

Na displeji sa vám zároveň ukáže počet vyfajčených cigariet aj čas od poslednej zapálenej cigarety. Pokiaľ sa naozaj chcete odnaučiť fajčiť a idete na to menšími krokmi – napríklad si zapálite len raz za dve hodiny, smartzapaľovač sa dá nastaviť tak, aby vám dodal „oheň“ až v stanovenom čase.

 

 

Vďaka appke môžete sledovať váš trend fajčenia. Podľa toho si neskôr viete nastaviť čiastkové ciele, aby ste dosiahli ten finálny – nedať už cigaretu nikdy do úst. Prípadne máte k dispozícii informáciu o tom, koľko ste ušetrili peňazí pri zredukovaní množstva cigariet. Aplikácia funguje aj na vyhľadávanie komunity podporovateľov, ktorí sa snažia o to isté, čo vy.

 

Tím Quitbit dostal do rúk prvý prototyp svojho zariadenie len minulý týždeň vo štvrtok. Prvé dodávky podporovateľom z Kickstarter kampane by mali doraziť v decembri tohto roka.

 

Nefajčím, preto neviem úplne doceniť význam takéhoto produktu. No budem sa tešiť z každého, kto to vyskúša a pomôže mu to. Ak ho otestujete, dajte mi určite vedieť.

 

Zdroj: quitbitlighter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK