Radovan Bránik sa zastal Baťovcov: Matoviča nazval prvotriednym sedlákom, ktorý sa naváža do úspešných žien

  • Dráma okolo šéfky ŠÚKL Zuzany Baťovej, jej manžela Rada Baťa a predsedu vlády Igora Matoviča pokračuje
  • Bloger Radovan Bránik sa zastal manželského páru a nekompromisne sa pustil do Matoviča
  • Rado Baťo podal na Matoviča trestné oznámenie
Igor Matovič
TASR/Jakub Kotian
  • Dráma okolo šéfky ŠÚKL Zuzany Baťovej, jej manžela Rada Baťa a predsedu vlády Igora Matoviča pokračuje
  • Bloger Radovan Bránik sa zastal manželského páru a nekompromisne sa pustil do Matoviča
  • Rado Baťo podal na Matoviča trestné oznámenie

Dráma okolo šéfky Štátneho ústavu na kontrolu liečiv (ŠÚKL) Zuzany Baťovej, jej manžela Rada Baťa a predsedu vlády Igora Matoviča pokračuje. Bloger a bezpečnostný expert Radovan Bránik sa zastal manželského páru a nekompromisne sa pustil do Igora Matoviča.

Facebooková vojna Matoviča s exporadcom Kisku: Zverejnil číslo na premiéra, už ho zdieľali stovky ľudí

Rado Baťo mal uraziť štátnu tajomníčku ministerstva zdravotníctva Janu Ježíkovú pre dovoz neregistrovanej vakcíny Sputnik V. Do toho sa oprel Matovič, ktorý sa Ježíkovej ospravedlnil za Baťa a k tomu pridal komentár, že verí, že blízky rodinných vzťah šéfky ŠÚKL Zuzany Baťovej sa neprejaví na postoji ŠÚKL k neregistrovanej vakcíne.

„Do hry sa náhle a nečakane, ako deus ex machina v antickej dráme vložil Igor Matovič a ostudným spôsobom sa pokúsil zneužiť v podstate banálnu situáciu. Ostudným preto, že z roviny prípustnej verejnej debaty plynule prešiel niekam, kam slušní politici nelezú – a síce do rodiny. To pohlo udalosti nezastaviteľne tým druhým možným smerom,“ píše Bránik vo facebookovom statuse.

Baťo podal trestné oznámenie na Matoviča 

Neskôr Matovič zverejnil aj SMS správu, ktorú mu poslal práve Baťo. „Mimoriadne vysoká úroveň komunikácie,“ zhodnotil znenie správy Igor Matovič. V SMSke stálo „Moju manželku si neber do huby ty psychopatické zbabelé hovno.“

„Baťo mu teda rozpálený poslal jedovatú súkromnú správu a Matovič ju bez váhania zverejnil, lebo veď národ v ťažkej chvíli nepotrebuje iné, než vidieť na vlastné oči premiéra zlyhať už asi po stýkrát; tentoraz ako prvotriedneho sedláka nerešpektujúceho zákon chrániaci dôvernosť písomného prejavu súkromnej povahy,“ okomentoval Matovičovo správanie Bránik.

Baťo medzitým podal na Matoviča trestné oznámenie pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy podľa § 377 Trestného zákona. Informoval o tom na Facebooku.

Spustil to Matovičov status 

Všetko sa to stalo krátko po tom, ako sa za premiérov nevhodný status o predsedníčke dozornej rady Európskej liekovej agentúry Christe Wirthumerovej-Hocheovej ospravedlnila práve manželka Rada Baťa – riaditeľka Štátneho ústavu na kontrolu liečiv ŠÚKL Zuzana Baťová. Matovič zaútočil na predstaviteľku agentúry potom čo uviedla, že členské štáty nemali očkovať neregistrovaným Sputnikom V dokiaľ nedostane registráciu od agentúry.

Matovič uviedol, že by radšej zamestnanci agentúry mali pracovať 24 hodín denne, aby neschvaľovali jednu vakcínu tri mesiace. Európska lieková agentúra žiadnu vakcínu proti koronavírusu neschvaľovala tri mesiace, ak nerátame priebežné hodnotenie vakcíny ale samotnú registráciu, takže ide o zavádzanie Matoviča.

Baťová sa ospravedlnila za jeho výrok priamo predstaviteľke agentúry, s tým, že Matovičove výroky pramenia z jeho neznalosti procesov agentúry.

Za všetkým hľadaj Sputnik V 

Bránik sa domnieva, že Matovičovo správanie súvisí so Sputnikom V. „Problém má s tým, že na čele Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv stojí tvrdá a neústupná profesionálka Zuzana Baťová, na ktorú jeho teátro pred naloženým Spartanom neurobilo zhola žiaden dojem a naďalej trvala na prísnych pravidlách. A hanbila sa za oplzlé fóry aktuálneho premiéra adresované kolegyni v EMA natoľko, že sa jej zaňho ospravedlnila. No a zhodou okolností je Zuzana Radovou ženou,“ uviedol Bránik.

Matovič mal komentárom, kde spomenul Zuzanu Baťovú spochybniť jej svojprávnosť, profesionalitu a nezávislosť, ktorá premiérovi nevyhovuje, vzhľadom k nakúpenej vakcíne. Na tento ciel mal podľa Bránika využiť práve Baťovej manžela Rada.

„A nie, to celé nie je o Baťovi, to celé je o tom, že v troch statusoch za sebou Matovič urobil všetko preto, aby oslabil doposiaľ neotrasiteľnú pozíciu šéfky ŠÚKL a konečne dosiahol, čo tak veľmi chce. Nedovzdelaný podvodník s fejkovým diplomom neuspel v poučovaní ťažkej profesionálky z Európskej liekovej agentúry a tak to opäť skúsil doma, lebo on nejaké rýchle rozhodnutie o schválení vakcíny zúfalo potrebuje. Morčatá a myši politické body neprinášajú, treba experimenty na ľuďoch,“ dodal Bránik.

Zdroje: Facebook Igora Matoviča, Facebook Rada Baťa, Facebook ŠÚKL, Facebook Radovana Bránika

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK