Raspberry Pi predstavilo Zero – počítač za 5$

  • Nový model Zero je zrejme najlacnejším, akými sa počítače môžu stať. Éra internetu vecí je veľmi blízko.
image_1448614833.jpeg
  • Nový model Zero je zrejme najlacnejším, akými sa počítače môžu stať. Éra internetu vecí je veľmi blízko.

 

Anglická spoločnosť Raspberry Pi, ktorá sa vo svete preslávila vyrábaním a distribúciou lacných programovateľných počítačov predstavila svetu svoj najnovší a zároveň najlacnejší model. Kým pôvodný model stojí 25$, čo je už samo o sebe neuveriteľná cena, nový Zero ťa vyjde iba na 5$! 

 

 

Čo za tých 5$ dostaneš? Zero má 512MB pamäte, slot pre MicroSD kartu, ktorou rozšíriš veľkosť úložiska, Mini HDMI port, cez ktorý pripojíš monitor aj s Full HD rozlíšením a Zero bez problémov s týmto rozlíšením bude vedieť pracovať a nakoniec procesor, ktorý je dokonca o 40% rýchlejší, ako procesor pôvodného modelu!

Raspberry si navyše pre svojich fanúšikov ale aj všetkých milovníkov technológií pripravilo darček. Ako prekvapenie pribalili ku svojmu magazínu MagPi modely Zero, takže za cenu 5,99 libier si zakúpením magazínu zároveň môže každý kúpiť aj nový počítač spoločnosti napríklad aj v najbližšej trafike. Jedná sa teda o najlacnejší počítač všetkých čias a dokonca prvý počítač, ktorý môžu ľudia zadarmo získať ako darček s magazínom. Iba aby to bolo jasné. Počítač zadarmo!

 

 

Cieľom spoločnosti Raspberry Pi je snažiť sa dať možnosť ľuďom začať programovať tým, že bariéru, ktorú predstavuje hardwér, výrazne zlacnia. Rozhodne sa im to podarilo. Za tri roky predsa dokázali znížiť cenu počítača na pätinu počiatočného modelu. Zero bude jednoznačne obrovský úspech, ak vychádzame z nekonečného množstva projektov, ktoré vznikli použitím základného modelu.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech