RegioJet spúšťa nový vlak z Bratislavy do hlavných metropol v Česku. Mestá bude od septembra spájať niekoľkokrát denne v každom smere

  • Za prvý polrok 2018 prepravili žlté vlaky na Slovensku, v Čechách a v Rakúsku celkovo 4,5 milióna cestujúcich
  • Medziročne ide až o 23 % nárast
  • RegioJet sa pripravuje na ďalší nápor cestujúcich, od začiatku školského roka preto pridáva nové spoje a nasadzuje ďalšie vozne, ktorými by mohol posilniť súčasné súpravy
TRAXX Praha hl. n.
RegioJet
  • Za prvý polrok 2018 prepravili žlté vlaky na Slovensku, v Čechách a v Rakúsku celkovo 4,5 milióna cestujúcich
  • Medziročne ide až o 23 % nárast
  • RegioJet sa pripravuje na ďalší nápor cestujúcich, od začiatku školského roka preto pridáva nové spoje a nasadzuje ďalšie vozne, ktorými by mohol posilniť súčasné súpravy

Súkromný dopravca RegioJet sa pripravuje na nápor cestujúcich od začiatku školského roka. Od nedele 2. septembra uvedie do prevádzky nový vlak, ktorý bude každý deň spájať Bratislavu s Brnom, Pardubicami a Prahou. Dopravca tým reaguje na časté podnety cestujúcich, ktorí si želali pridať pohodlné spojenie vlakmi RegioJet, ktoré by odchádzalo z Bratislavy v ranných hodinách a späť by sa vracalo až večer.

Nový vlak bude z Bratislavy vychádzať každé ráno o 8:47 a do Prahy príde o 12:42. V opačnom smere z Prahy bude vychádzať až podvečer o 17:21 a do Bratislavy sa vráti o 21:12. Jazda bude trvať 3 hodiny a 51 minút.

Nové spojenie bude ideálne pre cestujúcich, ktorí cestujú na služobné cesty či denne dochádzajú za školou do Českej republiky. Okrem týchto vlakov ponúka RegioJet aj skoré ranné spojenie Bratislavy a Prahy, ktoré vychádza zo Slovenska už o 5:45. Vďaka rozšíreniu počtu spojov sa otvárajú možnosti aj turistom zo Slovenska, ktorí si môžu urobiť jednodenný výlet do Prahy. Medzi príchodom prvého a odchodom posledného vlaku RegioJet do Bratislavy budú mať na spoznanie českého hlavného mesta takmer 8 hodín.

Ceny lístkov

Cestovné lístky na nový spoj z Bratislavy do Prahy už RegioJet uviedol do predaja. Dostupné sú už za € 11,70. Dopravca zároveň dáva do pozornosti nové ceny lístkov pre deti, študentov a seniorov, ktoré budú ešte výhodnejšie oproti súčasnosti. Od septembra budú môcť cestovať z Bratislavy do Prahy už za € 4,40.

V Českej republike totiž vstupuje do platnosti štátne nariadenie, podľa ktorého budú železniční a autobusoví dopravcovia voziť deti, žiakov, študentov do 26 rokov a seniorov od 65 rokov so zľavou až 75 % z cestovného. V praxi to bude vyzerať tak, že cestujúci na území ČR zaplatia iba štvrtinu z bežnej ceny lístka. Zľavy budú môcť využiť aj Slováci a všetci obyvatelia členských krajín EÚ – seniori nad 65 rokov a študenti do 26 rokov.

Nárast počtu prepravených cestujúcich o 23 %

RegioJet prepravil počas prvého polroka 2018 svojimi vlakmi na Slovensku, v Českej republike a Rakúsku takmer 4,5 milióna cestujúcich. Medziročne tak jeho služby využilo skoro o milión cestujúcich viac. Ide o masívny dvojciferný nárast až o 23 %. V rovnakom období počas minulého roka prepravil svojimi vlakmi 3,6 milióna cestujúcich.

Vysoký nárast počtu cestujúcich zaznamenal RegioJet na linkách medzi Slovenskom a Českou republikou a aj na regionálnej linke z Bratislavy cez Dunajskú Stredu do Komárna, a to najmä v súvislosti so vstupom do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji. Do konca roka chce RegioJet prepraviť spoločne so svojimi autobusmi 16 miliónov cestujúcich.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech