URBAN MARKET: Buď aj ty súčasťou oslavy dizajnu, módy, hudby, súčasných trendov a životného štýlu

  • Registrácia na predvianočný Urban Market je v plnom prúde.
mlynica_new_2
  • Registrácia na predvianočný Urban Market je v plnom prúde.

Urban Market je popredným kultúrno-spoločenským podujatím, ktoré v sebe spája živý dizajnový trh súčasnej umeleckej a kreatívnej tvorby, prezentáciu profesionálnej módy, dizajnu a umenia, ako aj pestrý kultúrny program, edukačné aktivity a tvorivých ľudí z rôznych odvetví umenia v jednom čase na jednom mieste. V roku 2017 budeme prezentovať a spájať komunitu tvorivých ľudí už ôsmym rokom. Urban Market 2017 (Winter Edition) sa uskutoční na novom mieste, ktoré vám postupne predstavíme.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Grafika: Miša Chmeličková

 

 

Minimal

Striedmosť je slovo, ktoré dnešnú uponáhľanú dobu určite nevystihuje. Preto sme sa rozhodli pre trochu netradičný krok – ukázať predvianočné obdobie ako časť roka, kedy je dobré sa zamyslieť a nerobiť unáhlené rozhodnutia. Počkať a klásť si otázky. Ako to už býva zvykom, posledné vydania Urban Marketu mávajú svoju tému. Tou aktuálnou bude MINIMAL. Nie však iba ako estetická forma alebo spôsob umeleckého vyjadrenia. Minimálny môže byť aj náš vplyv na životné prostredie – napríklad prostredníctvom výrobkov, ktoré nakupujeme. Ukážeme, že kvalita je naozaj viac ako kvantita. Zaostríme na značky a firmy, ktorých princípom je ekologická či lokálna výroba, trvalo udržateľný rozvoj alebo recyklácia. Predstavíme však aj tvorcov, ktorých výrobky charakterizuje láska ku striedmemu dizajnu. Ak ste sa v predošlých riadkoch našli, veľmi nás to teší. Určite nám to dajte vedieť. Spolu vytvoríme Urban Market, ktorý bude stáť za to.

 

Predvianočný Urban Market sa sťahuje. Nekonvečnosť v modernom šate aj takto sa dá popísať moderný industriálny priestor znovuobjavenej bratislavskej budovy, ktorý sa stane platfomou pre komunitný život, kreatívnu prácu, ale aj miestom pre priateľské stretnutia rozmanité spoločenské podujatia. Viac o priestore sa dozviete už čoskoro.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: archív Urban Market -

Od roku 2010 sa na Urban Markete zúčastnilo množstvo slovenských a zahraničných módnych návrhárov, dizajnérov, kreatívcov, handmade výrobcov a ich počet sa naďalej zväčšuje a škála rozširuje. Okrem dizajnu a ručne robených autorských diel ponúkame tiež možnosť zúčastniť sa workshopov, prednášok, diskusií, koncertov, výstav, aj zhliadnúť čosi zo streetartu a graffiti. Jednoducho pestrý program, vďaka ktorému môžete zažiť kultúru a umenie v ich najrozmanitejších podobách na jednom mieste.

Návštevníkom chceme ponúknuť autentickú tvorbu, ktorá vychádza z rôznych techník výroby a je vytváraná z rôznych materiálov, vždy však nesie estetický odkaz a dušu svojho tvorcu. Predajcom chceme ponúknuť čo najlepší priestor na prezentáciu, ktorú určuje ich talent, kreativita, skúsenosti a zručnosť.

Urban Market je najvýraznejším a najväčším alternatívnym podujatím na Slovensku zameraným na prezentáciu súčasnej módy, amatérskej, ale aj profesionálnej kreatívnej tvorby, dizajnu, streetartu a mladého umenia.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: FB Urban Market - foto: michalbabincak.com

Registrácia: 25. 09. 2017 – 31. 10. 2017

Registračný formulár TU

Viac info TU

Kontaktný email: [email protected]

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK