Reťazce a vplyvné spoločnosti spojili sily a do slovenských nemocníc posielajú dôležitú pomoc za státisíce eur

  • Kaufland a Lidl sa rozhodli venovať Univerzitnej nemocnici v Bratislave život zachraňujúce prístroje
  • Pomocnú ruku slovenským nemocniciam podáva aj automobilka Kia Motors
  • Plúcne ventilátory za spolu takmer 200-tisíc eur poslal tým najzraniteľnejším pacientom aj Slovnaft
keno
Lidl Slovensko, Kia Motors
  • Kaufland a Lidl sa rozhodli venovať Univerzitnej nemocnici v Bratislave život zachraňujúce prístroje
  • Pomocnú ruku slovenským nemocniciam podáva aj automobilka Kia Motors
  • Plúcne ventilátory za spolu takmer 200-tisíc eur poslal tým najzraniteľnejším pacientom aj Slovnaft

Spoločnosti Kaufland a Lidl sa rozhodli spojiť sily a najväčšiemu zdravotníckemu zariadeniu na Slovensku, Univerzitnej nemocnici v Bratislave, venujú dva život zachraňujúce prístroje určené na boj s ochorením Covid-19. Hodnota dvoch systémov CARDIOHELP je viac ako 140-tisíc eur. Tieto prístroje nahrádzajú činnosti srdca a pľúc. Primárne sa používajú v prípade akútneho ťažkého zlyhania pľúc, kedy umelá pľúcna ventilácia už nepostačuje a sú teda určené pre liečbu pacientov v najťažšom stave. Úspešnosť tejto liečby sa blíži k 70 %.

„Vďaka prístrojom sme pripravení, aj na veľký objem pacientov s respiračnými problémami. Vnímame, čo sa deje u našich kolegov v zahraničí, preto čas, ktorý momentálne máme, je pre nás ten najväčší dar. Vieme sa pripraviť a tak zvládnuť tie náročné dni, ktoré nás ešte len čakajú. Rovnako by som chcela požiadať občanov, že pomoc nemusí byť len v podobe daru, či financií, rovnako môžu pomôcť aj oni a to tak, že zostanú doma. Je to tá najlepšia prevencia, chránia nie len seba, ale aj nás, zdravotníkov,“ povedala riaditeľka Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Renáta Vandriaková.

V dnešnej ťažkej situácii cítime zodpovednosť pomôcť tam, kde môžeme. Rozhodli sme sa spoločne s Kauflandlom podporiť…

Gepostet von Lidl Slovensko am Donnerstag, 9. April 2020

CARDIOHELP je prístroj, ktorý je svojou konštrukciou najmenším ECMO systémom na svete, nezávislým na zdrojoch energie a medicinálnych plynoch a je ľahko prenosný. Je priamo určený na prácu na oddeleniach anesteziológie a resuscitácie, jednotkách intenzívnej starostlivosti, katetrizačných laboratóriách a operačných sálach.

Pacient napojený na tento prístroj je ľahko transportabilný medzi oddeleniami a tak isto je možný aj transport pacienta s týmto prístrojom vozidlom záchrannej služby alebo letecky. Podľa aktuálnych informácií organizácie európskych zdravotníckych odborníkov a vedcov z EURO ELSO je úspešnosť liečby touto metodikou u dospelej populácie pri ťažkom zlyhaní pľúc 69%.

#spolocnetozvladneme #kazdyprekazdeho

Gepostet von Kaufland Slovenská republika am Dienstag, 14. April 2020

„V dnešnej ťažkej situácii cítime zodpovednosť pomôcť tam, kde môžeme. Rozhodli sme sa podporiť Univerzitnú nemocnicu v Bratislave, pretože práve v hlavnom meste hrozí najvyššie riziko rozšírenia nákazy, zároveň však prístroje poslúžia pre širšiu spádovú oblasť. Veríme, že týmto darom dokážeme zabezpečiť lekárom lepšie možnosti na záchranu života pacientov v týchto mimoriadnych časoch,“ uviedol generálny riaditeľ Kaufland Slovenská republika Paul Pauls.

Kia Motors Slovakia darovala 200 000 eur na nákup pľúcnych ventilátorov

Spoločnosť Kia Motors Slovakia, jeden z najväčších zamestnávateľov žilinského regiónu, podporila Vládu SR v jej činnosti o čo najrýchlejšie vyriešenie krízovej situácie sumou 200 000 eur, ktorá bude použitá na nákup potrebných pľúcnych ventilátorov pre slovenské nemocnice.

Gepostet von Kia Motors Slovakia am Dienstag, 7. April 2020

Nadácia Kia Motors Slovakia navyše zakúpi štyri kompaktné pojazdné anestéziologické prístroje s ventilátormi pre Univerzitnú nemocnicu v Martine v hodnote viac ako 140 000 eur. V priebehu tohto týždňa tiež začne distribúciu 10 500 rúšok s cieľom zlepšiť ochranu 3500 klientov v 26 zariadeniach pre seniorov v celom žilinskom regióne.

V rámci aktivít v spolupráci s mestom Žilina a so Slovenským červeným krížom sa aj dobrovoľníci zo zamestnancov Kia Motors Slovakia zapojili do distribúcie rúšok v rámci projektu „Rúška pre Žilinu“.

Pridal sa aj Slovnaft

Univerzitná Nemocnica v Bratislave získala vďaka spoločnosti Slovnaft 6 nových pľúcnych ventilátorov v hodnote takmer 170 000 eur. Prístroje na umelú pľúcnu ventiláciu boli postupne inštalované do nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici v Petržalke, na Novorodeneckú kliniku M. Rusnáka v Petržalke a do nemocnice v Ružinove.

„Robíme naozaj všetko, čo pre našich pacientov, ako aj zdravotníkov treba, ale sú situácie, ako aj táto, na ktoré sa nedá dopredu pripraviť. Očakávaný nárast pacientov s potrebou umelej pľúcnej ventilácie, ktorý súvisí s vírusom COVID-19, bez rýchlej pomoci zakúpenia veľkého množstva prístrojov, by bolo ťažké zvládnuť. Takto vieme byť pripravení pomôcť našim pacientom,“ povedala riaditeľka UNB Renáta Vandriaková.

Slovnaft daroval nové pľúcne ventilátory pre Univerzitná nemocnica Bratislava Univerzitná nemocnica má vďaka Slovnaftu…

Gepostet von Slovnaft am Freitag, 20. März 2020

Pľúcne ventilátory sú rôznych typov a zohľadňujú potreby jednotlivých nemocníc. Ventilátor vyššej a strednej triedy v nemocnici na Antolskej je súčasťou ARO a JIS oddelenia. Novorodenecký intezivistický ventilátor má pomôcť práve tým najmenším. A transportným ventilátorom bude vybavená nemocnica v Ružinove. Prenosný ventilátor pomáha pri presunoch pacientov a dodáva im potrebný kyslík. Veríme, že prístroje v tejto situácii pomôžu zmierňovať dopady ochorení a prispejú k vyliečeniu pacientov.

„Dostať zariadenia na Slovensko nebolo jednoduché, preto veľká vďaka patrí aj dodávateľskej spoločnosti. Tieto zariadenia dopĺňajú už vybavenie, ktoré sme pre nemocnicu zakúpili v minulosti. Ružinovská nemocnica okrem pľúcnych ventilátorov má totiž ako jediná na Slovensku k dispozícii aj unikátny prístroj na záchranu života pacientov, ktorým zlyhávajú pľúca. Vďaka tomu sa jej vybavenie dostalo na vyššiu úroveň,“ povedal Oszkár Világi, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Slovnaft.

Zdroje: Lidl Slovensko, kia.sk, slovnaft.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech