Reťazce na Slovensku dajú zamestnancom miliónové odmeny. Chcú sa im odvďačiť za ťažkú prácu

 • Lidl, Kaufland aj Tesco pripravili pre svojich zamestnancov extra odmeny
 • Chcú sa im poďakovať za ich nasadenie v týchto mimoriadne náročných časoch
re
Kaufland Slovensko, Lidl Slovensko
 • Lidl, Kaufland aj Tesco pripravili pre svojich zamestnancov extra odmeny
 • Chcú sa im poďakovať za ich nasadenie v týchto mimoriadne náročných časoch

Zamestnanci v predajniach a logistických centrách to majú v momentálnej situácii častokrát veľmi ťažké. Vedenie reťazcov v našej krajine dokonca priznáva, že pre všetkých zamestnancov mnohokrát nie je možné zabezpečiť ani dostatok rúšok, ktoré sú ešte stále nedostatkovým tovarom, pritom pracujú v prvej línii.

Lidl, Kaufland aj Tesco sa preto rozhodli zamestnancov odmeniť mimoriadnou finančnou odmenou.„Milí zákazníci, dennodenne pracujú naši kolegovia v logistickom centre a v predajniach na tom, aby ste u nás mohli nakúpiť potraviny pre seba a svojich blízkych. Za ich obdivuhodné nasadenie v tomto náročnom období by sme sa im chceli poďakovať mimoriadnou finančnou odmenou, ktorá im bude vyplatená s marcovou výplatou. Celkovo ich odmeníme sumou vo výške 1 131 000 eur. Ďakujeme im, že sú tu pre nás,” oznámil Kaufland.

Milí zákazníci, dennodenne pracujú naši kolegovia v logistickom centre a v predajniach na tom, aby ste u nás mohli…

Gepostet von Kaufland Slovenská republika am Montag, 30. März 2020

Pridáva sa aj Lidl, ktorí zdôrazňuje, že iba vďaka nim dokáže reťazec zásobovať Slovensko potravinami. Diskontný reťazec udelí zamestnancom mimoriadne odmeny v celkovej výške takmer 1 000 000 eur. „Odmenu dostanú spolu s marcovou mzdou. Ďakujeme im za ich každodenné nasadenie v týchto náročných chvíľach!”

V týchto ťažkých časoch si musíme navzájom pomáhať. Aj vďaka našim viac ako 60 kolegom z administratívy, ktorí v týchto…

Gepostet von Lidl Slovensko am Donnerstag, 19. März 2020

Extra bonus dostanú aj zamestnanci Tesco. Konkrétne pôjde o vyplatenie špeciálneho bonusu za marec aj apríl. Vyplatený bude všetkým zamestnancom Tesco na Slovensku, ktorí pracujú v obchodoch, distribučnom centre aj tým, ktorí sa starajú o online nákupy. Tento bonus bude každému vypočítaný na základe počtu odpracovaných hodín.

Tesco prijalo stovky dočasných kolegov, ktorých pandémia pripravila o prácu

Už pred 15-timi dňami spustilo Tesco mimoriadnu náborovú kampaň s cieľom nájsť dočasných kolegov, ktorí pomôžu tímom v obchodoch, počas nasledujúcich týždňov.

Výsledok? Približne 1100 ľudí sa uchádzalo o prácu vodičov a pracovníkov internetového predaja, asistentov predaja alebo pokladníkov. Väčšina uchádzačov predtým pôsobila v oblasti hotelierstva a gastronómie, taxi službách či výrobnom sektore. 

Náš systém darovania potravinových prebytkov napriek všetkým súčasným okolnostiam funguje aj naďalej, pretože práve…

Gepostet von Tesco Slovensko am Freitag, 27. März 2020

„Aj vďaka vašej podpore sme už ponúkli prácu a pomoc 850 novým kolegom, ktorí sa dočasne ocitli bez práce v dôsledku zavedených reštrikcií v aktuálnej mimoriadnej situácii. Vďaka našim novým kolegom môžeme pomôcť chrániť našich starších kolegov a tehotné kolegyne. Práve oni sú najviac ohrození v období zvýšenej hrozby infekcie, a preto sme im umožnili vziať si voľno,” informoval reťazec.

Od dnes platí:

 • Štát zavádza limit na počet zákazníkov v predajni, v jednom čase bude môcť byť v obchode len jeden zákazník na 25 metrov štvorcových predajnej plochy.

 

 • V obchodoch musí byť zabezpečená povinná dezinfekcia rúk alebo jednorazové rukavice pri vstupe a povinnosť nosiť rúško. Prevádzky musia zabezpečiť minimálny odstup v radách pri pokladniciach aspoň dva metre.

 

 • Od pondelka (30. 3. 2020) sa povoľuje otvorenie ďalších obchodov, služieb a prevádzok: očné optiky, služby STK a emisnej kontroly, leasingové služby, predajne a servis bicyklov, notári a advokáti, stavebniny, záhradníctva, galantérie, metrový textil, farby, laky, elektroinštalačné služby, železiarstva, zberné dvory, servis výpočtovej a telekomunikačnej techniky, kľúčové služby.

 

 • Aj tieto prevádzky musia zabezpečiť rovnaké hygienické štandardy, ako predajne potravín: rúško, dezinfekcie rúk či rukavice, rozstupy aspoň dva metre a malú koncentrácia zákazníkov v jednom čase.

 

 • Zatvorené naďalej zostanú veľké obchodné domy a veľké prevádzky. Výnimku majú predajne potravín, drogérií a lekární v obchodných domoch.

 

 • Meranie telesnej teploty v obchodoch nebude povinné, iba odporúčané. V nemocniciach a priemyselných podnikoch bude meranie teploty od pondelka (30. 3. 2020) povinné.

 

 • Pre seniorov nad 65 rokov zostávajú určené špeciálne otváracie hodiny v obchodoch, a to od 9.00 h do 12.00 h.

 

 • Všetky predajne budú v nedeľu zatvorené z dôvodu sanitárneho dňa a oddychu personálu, výnimku dostali len pohotovostné lekárne a veterinárne ambulancie.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK