Richard Raši: Krajčí je obyčajný pešiak. Keď bude odchádzať, mal by si do batoha zbaliť aj pána premiéra

  • Člen okopzície Richard Raši (Hlas — SD) sa prekvapivo zhodol s Janou Bittó Cigánikovou (SaS), Krajčího treba okamžite vymeniť
  • Výmenu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího však vymeniť nestačí, musí s ním odísť aj Igor Matovič
  • Člen okopzície Richard Raši (Hlas — SD) sa prekvapivo zhodol s Janou Bittó Cigánikovou (SaS), Krajčího treba okamžite vymeniť
  • Výmenu ministra zdravotníctva Mareka Krajčího však vymeniť nestačí, musí s ním odísť aj Igor Matovič

Richar Raši si v relácii Braňo Závodský Naživo na Exprese servítku pred ústa nedával. Vraví, že už minister zdravotníctva Marek Krajčí „Mne je ho až ľúto, je to človek, ktorý pôsobí zbitým dojmom, ktorý nevládze a nevie presadiť nič. My však potrebujeme bojovať s pandémiou,“ vraví.

 Jana Bittó Cigániková nepripúšťa možnosť, že by Richard Sulík chcel vymeniť ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. „Celý čas sa poslanci snažia zvaliť vinu na ministra hospodárstva, len preto, že sa rozhodol dodržať zákon a prejsť verejným obstarávaním žiadaných testov.“

Krajčí za Sulíka nie je riešenie

Cigániková dodáva, že ak je podmienka premiéra na odstúpenie z funkcie to, že by sa Richard Sulík mal vzdať svojho ministerstva, tak vraj nemá problém Sulík odísť. Naďalej však bude šéfom strany. Bez rekonštrukcie vlády to ďalej nepôjde a myslieť si, že stačí obetovať Krajčího za Sulíka, nie je dostatočné, potvrdila.

„Je jasné, že sa zhodujem aj s názormi Richarda Rašiho, každý kto má oči vidí, že Krajčí musí odísť. Čo máme odvolať ministerku kultúry? Je to snáď jasné,“ dodáva.

Odkaz pre Matoviča: Pred bránu Úradu vlády niekto v noci vyklopil kopu hnoja a to nie je všetko

Absolútne manažérske zlyhanie

Raši tvrdí, že sa Marek Krajčí nikdy ministrom stať nemal. „Ak máme ministra, ktorý tvrdí, že je bezmocný, tak prečo ho tam máme? Marek Krajčí nie je manažér, ktorý by zvládol tento rezort. Nezvládol by ho riadiť ani v mierových časoch. Nie je možné, aby naši starí rodičia či rodičia museli doslova bojovať o život, pretože sa nevedia na vakcináciu prihlásiť. vrcholom bolo, že musela vystúpiť pani prezidentka, že sama nezvládla prihlásiť svojich rodičov,“ kritizuje.

Raši taktiež súhlasí s Cigánikovou, odvolanie ministra Krajčího za Richarda Sulíka nie je vôbec riešenie. „Minister Krajčí je obyčajný pešiak z OĽaNO. Keď bude odchádzať, mal by si do batoha zbaliť aj pána premiéra.“

SaS podľa Cigánikovej cíti zodpovednosť za súčasný stav krajiny, oháňať sa neskorým zakúpením testov je podľa nej však nonsens. „Sme súčasťou vládnej koalície a tváriť sa, že za súčasný stav nenesieme vinu, by bol čistý alibizmus, to nechám na pána premiéra.“

Svet ohrozuje nový variant koronavírusu: Je nákazlivejší a odolnejší, všetka doterajšia snaha môže vyjsť nazmar

Nový očkovací systém má značné medzery

Zásadná chyba čakárne je, že bude od pondelka spustená elektronicky. Ak nemajú seniori deti, ktoré ich prihlásia, ostanú napospas osudu,“ preto je podľa Rašiho nevyhnutné, aby sme, ako iné krajiny, mali funkčné aj telefónne číslo, aby mal možnosť prihlásiť sa na termín úplne každý.

Štátna tajomníčka Ježíková na tento problém upozornila už v priebehu včerajšieho dňa, kedy poprosila, aby boli mladší ľudia nápomocní a pomohli svojim starým rodičom či rodičom s prihlásením.

„Je to potrebné riešiť, nie každý má rodinu a ľudí ochotných a schopných pomôcť. Je potrebné, aby, napríklad, priamo v očkovacích centrách boli pracovníci, ktorí pomôžu takýmto ľuďom sa prihlásiť,“ dodáva Cigániková.

Sputnik V nepotrebuje odobrenie EMA

Podľa oboch, koaličnej poslankyne aj opozičného poslanca, je dostačujúce, ak bude vakcína Sputnik V certifikovaná prostredníctvom Štátneho ústavu na kontrolu liečiv (ŠÚKL). „Sú medzi občanmi takí, ktorí sa chcú vyslovene dať zaočkovať touto vakcínou. Preto si myslím, že je na mieste im po informovaní o tom, že vakcína nie je certifikovaná Európskou liekovou agentúrou, dať túto možnosť,“ dodáva Richard Raši.

Zdroj: Braňo Závodský Naživo na Exprese

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech