Rusi desia svet. Ďalšie fiasko je na obzore, 500-eurové poukážky pre dôchodcov idú do parlamentu (NEWSLETTER)

Ilustračný obrázok
TASR/AP,Mikhail Klimentyev, unsplash/Mufid Majnun

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Variant omikron by mohol prekonať deltu, varuje odborník. Slovenská vláda schválila zavedenie 500-eurových poukážok seniorom 
  • Na Slovensko prichádza nová služba, ponúka jedinečný spôsob hľadania bývania. Za startupom stojí známy milionár
  • NATO znepokojuje presun Rusov k hranici Ukrajiny. Slovensko odsúdilo zneužívanie migrantov na vedenie hybridných útokov

Bude to ďalšie fiasko?

O tomto čase sme už z pandémie mali byť vonku. Teda, aspoň na začiatku si to väčšina ľudí myslela. Čakali sme, že pominie prvý lockdown a hor sa naspäť do predošlého života, aký sme ho poznali pred pandémiou. O tom, že aj tohtoročné Vianoce budú stále covidové, sa nám v marci 2020 ani len nesnívalo.

Nielenže pandémia naďalej trvá, už poznáme aj niekoľko variantov vírusu. Aktuálne svet straší najnovší variant, omikron.

Ten bol prvý krát zistený v Južnej Afrike a vraj by mohol byť najpravdepodobnejším kandidátom, ktorý môže nahradiť vysoko nákazlivý variant delta. Informáciu uviedol v utorok riaditeľ juhoafrického inštitútu pre prenosné choroby.

Premýšľali sme – čo prekoná deltu? To bola vždy otázka, minimálne z hľadiska prenosnosti. Možno práve tento variant je tým variantom,“ uviedol Adrian Puren, výkonný riaditeľ Národného inštitútu pre prenosné choroby v Južnej Afrike.

Hoci sú podrobné štúdie súvisiace s novým variantom ešte len na ceste, podľa informácií z The Jerusalem Post existuje nádej, že osoby, ktoré sú plne zaočkované proti koronavírusu a od podania druhej dávky neuplynulo viac ako šesť mesiacov, či tí, ktorí sú preočkovaní, by mali byť chránení aj proti variantu omikron. V utorok to mal uviesť ich minister zdravotníctva Nitzan Horowitz.

Zatiaľ čo ostatní skúmajú účinnosť vakcín voči novému variantu, na Slovensku riešime očkovanie z trošku iného uhla pohľadu. Počas dnešného dňa totiž schválila vláda zavedenie 500-eurových poukážok seniorom od 60 rokov za očkovanie.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie