S Goog­le Maps si už aj zalie­taš nad Hong­kon­gom!

Peter Lastovecký / 23. októbra 2015 / Lifehacking

Goog­le prá­ve pri­dal kopu nový­ch 3D zábe­rov Hong Kon­gu do ich pro­duk­tu, Goog­le Maps. Vid­no ich opa­ko­va­né sna­že­nie tla­čiť vir­tu­ál­nu rea­li­tu vpred, pred nedáv­nom nám dali mož­nosť využí­vať ich kar­tó­no­vý VR head­set na pre­chá­dza­nie sa v Stre­et View.

 

Rovnako neustále pridávajú nové Street view lokácie a ich snaha o zmapovanie celej zeme neustáva. Posledné prírastky tvoria zábery Filipín z minulého mesiaca. Google sa snaží pohltiť používateľov práve prostredníctvom nových technológií, ako sú napríklad VR (virtuálna realita) a AR (rozšírená realita), pomaly ale isto nastáva doba, kedy budú tieto záležitosti pripravené na masové šírenie, hlavne budú cenovo dostupné širokej verejnosti teda nám, bežným ľuďom.

 

 

  

Hong Kongská prehliadka mrakodrapov je jedna z najdramatickejších na svete, s novými zábermi na Google Maps a Google Earth sa môžete teraz nie len prechádzať týmto úžasným prístavným mestom, ale lietať krížom krážom medzi mrakodrapy a užívať si výhľad z vtáčej perspektívy. Google napísal na svojom blogu: „Neváhajte, nasaďte si svoje virtuálne krídla a preskúmajte mesto ako nikdy pred tým“.

 

Môže sa to zdať, ako len ďalší prírastok 3D záberov v mapách, ale tento ich krom má určite oveľa väčší význam, predstavte si tie možnosti, nedávno sa nám zdalo zmapovanie ciest, následne ich okolia ako sci-fi a oni už zachytávajú reálny tvar budov. Ak si chcete užiť tieto výnimočné zábery, navštívte Hong Kong, či už na vašom mobile alebo desktope, a kliknite na ikonu zeme v ľavom dolnom rohu.  

 

Pridať komentár (0)