S kultúrou zachádzame nekultúrne. Slováci podceňujú prevenciu rakoviny, problém môže signalizovať aj migréna (NEWSLETTER)

Agentúra Null/ so súhlasom agentúry a respondentky, Unsplash/Kevin Schmid

V dennom Newslettri Startitup sa dočítaš všetko dôležité zo sveta biznisu, ale aj to, čo sa udialo za posledných 24 hodín a nemal by si prehliadnuť. 

Vybrali sme tri hlavné témy:

  • Ministerka kultúry sa prebrala. Hromadné akcie budú rozdelené do troch kategórií, stále to však nestačí. 
  • Djokovič zostáva v Austrálii, dráma však neskončila. Jeho osud má v rukách tamojší minister imigrácie.
  • Úspešná slovenská vedkyňa získala medzinárodné ocenenie. Onkologický výskum podľa Silvie Schmidtovej napreduje každým rokom.

Kultúrne podujatia sa otvárajú, hoci len veľmi opatrne a pomaly

Od dnes môžu kultúrne predstavenia navštevovať zaočkovaní ľudia alebo tí, ktorí Covid prekonali. Má to však jeden háčik. V jednom priestore môže byť maximálne 50 ľudí a to bez ohľadu na to, či má kino alebo koncertná sála kapacitu sto ľudí alebo tisíc.

Hoci ešte minulý týždeň ministerka Milanová k tomu povedala že, taká je dohoda, na dnešnom rokovaní už požadovala rovnaké podmienky, ako majú ostatné sektory.

Neskôr dnes vláda oznámila zmeny. Podujatia budú rozdelené na tri kategórie. Nízko rizikové, stredne rizikové a vysoko rizikové.

Za nízko rizikové budú označené tie, kde je povinné sedenie a nosenie respirátora, nie je povolená konzumácia jedla či nápojov a naplnenie priestoru bude maximálne 50 % jeho kapacity.

V rámci stredne rizikových podujatí, kde je povinné nosenie respirátora a fixné sedenie či státie, sa počet účastníkov obmedzí na 100 osôb alebo maximálne 25 % kapacity priestoru.

Za vysoko rizikové sú označené svadby, kary, oslavy, plesy či diskotéky, pretože je povolená konzumácia a nosenie respirátora je obmedzené. Na takých akciách bude maximálna kapacita 20 osôb.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie