S Nvotovou teraz vyrazíš do džungle s tigrami či na exotický ostrov bez turistov. Nepotrebuješ na to tisíce eur

  • Mohutné Himaláje ale aj tropické džungle a usmievaví ľudia, to je Nepál, ktorého naozajstnú tvár spozná len hŕstka turistov
  • Najnovšie do tejto destinácie spustila predaj zájazdov aj cestovka Doroty Nvotovej, ktorá tu je už ako doma. Ponúkli jej postaviť si tu hlinený dom na samote
  • Ak ťa láka skôr oddych na bielom piesku, nezúfaj, odísť môžeš aj na zabudnutý ostrov v Indickom oceána. Takáto dovolenka ťa môže stáť menej ako klasický zájazd na Cyprus či do Chorvátska
dovo
Facebook/ Dorotka Nvotová, Unsplash/Fares Nimri
  • Mohutné Himaláje ale aj tropické džungle a usmievaví ľudia, to je Nepál, ktorého naozajstnú tvár spozná len hŕstka turistov
  • Najnovšie do tejto destinácie spustila predaj zájazdov aj cestovka Doroty Nvotovej, ktorá tu je už ako doma. Ponúkli jej postaviť si tu hlinený dom na samote
  • Ak ťa láka skôr oddych na bielom piesku, nezúfaj, odísť môžeš aj na zabudnutý ostrov v Indickom oceána. Takáto dovolenka ťa môže stáť menej ako klasický zájazd na Cyprus či do Chorvátska

Treking v Himalájach, joga na pláži, spoznávacie zájazdy po Indii a Nepále, slony, nosorožce, domčeky na stromoch a budhistickí mnísi v tajomných jaskyniach. Expedície s naloženými jakmi do miest nedotknutých civilizáciou. Toto všetko charakterizuje cestovku Doroty Nvotovej – Fulmaya Travel, ktorú už viac ako rok značne limituje pandémia. Svedčí o tom aj celkom logický pokles tržieb o 59 % na niečo cez 165 000 eur.

Aj napriek kríze v cestovnom ruchu, Fulmaya Travel teraz avizuje novinku, ktorá poteší najmä dobrodruhov. Ponúka nezabudnuteľný trek v Nepále, konkrétne v Himalájach, ktoré sú najvyšším horským systémom na planéte Zem. 

„Nepál vás dostane. Má totiž všetko…obrovské Himaláje, divokú džungľu s nosorožcami, tigrami a opicami, tisícky budhistických mníchov, krásne slamené dedinky, kde sú ľudia odstrihnutí od civilizácie a ktoré navštívime tak, že sa tam priplavíme po rieke,“ opisuje Dorota Nvotová, pre ktorú sa Nepál stal druhým domovom. Navyše, sama len so šerpom pochodila najťažšie trasy v okolí Himalájí, robí sprievodkyňu turistom a pomáha miestnym sirotincom, o čom píše aj vo svojom osobnom cestopise „Fulmaya“ – nepálsky kvet lásky a meno, ktoré cestovateľka dostala na treku okolo Annapurny.

Na jeseň bude Dorota Nvotová opäť trekovať v Nepále, konkrétne v oblasti himalájskeho vrchu Annapurna. Ty sa môžeš na túto cestu pridať a vybrať si dĺžku, ktorá ti vyhovuje. Hlavným bodom bude trek okolo Annapurny plus jazero Tilicho. Podľa tímu cestovky ide o starú dobrú klasiku s najväčším spektrom výhľadov na Annapurny a rôznorodú krajinu, od džungle až po ľadovce. Čaká ťa aj prechod vysokým horským sedlom Thorong s nadmorskou výškou 5416 metrov.

zdroj: Unsplash/Sebastian Pena Lambarri

Dokopy zažiješ 8 dní chôdze, pričom dĺžka celého výletu predstavuje 19 dní aj s letmi. Za tento zážitok zaplatíš 1130 eur. Tento trek sa dá predĺžiť o oblasť Naarphu alebo Gorepani Poonhill. V prípade treku Naarphu môžeš očakávať výpravu do odľahlej nepreskúmanej tibetskej oblasti, kde turizmus ešte nie je vôbec každodenná vec. Čaká ťa suchá tibetská krajina, tibetskí obyvatelia, úplne iná kultúra aj podnebie. 

Je to najmenej komerčný trek v oblasti Annapurien. Zažiješ tu síce menej výhľadov, ale väčší pocit divokosti, totálny kultúrny šok a prechod vysokého horského sedla Kangla v 5306 m.n.m. Celý, pomerne náročný výlet potrvá 16 dní a jeho cena je 1210 eur.

zdroj: Unsplash/Kalle Kortelainen

Posledná výprava Gorepani Poon Hill predstavuje zelený trek plný rozkvitnutý rododendrónov a vlhkého lesa. Tvoja cesta bude obsypaná dedinkami s priateľskými obyvateľmi. „Toto je skôr Nepál ako Tibet, krajina je svieža a zelená a ľudia skôr hinduisti ako budhisti.“

Absolvuješ výstup na Poonhill v 3 210 m.n.m, samozrejmosťou je výborná vyhliadka na osemtisícovky a celú panorámu oblasti Annapurien. Zabezpečený je aj dobrý komfort ubytovania. Ide o ľahkú expedíciu, pri ktorej budeš chodiť spolu tri dni, z tvojho 11-dňového výletu. Stáť ťa bude 1 000 eur.

Išiel/a by si do Nepálu?

Uvedené ceny vždy zahŕňajú program podľa itinerára, ubytovanie v guesthousoch a hoteloch, miestny transfer z letiska a na letisko či transfer autobusom a autom. Sprievodkyňu ti bude robiť Dorota Nvotová, nosič, ktorý ti ponesie batožinu a šerpovia.

zdroj: Unsplash/simon english

V cene sú zahrnuté aj povolenia na trek, ubytovanie v hlavnom meste Káthmandu a v Pokhare aj s raňajkami. Čaká ťa ja prehliadka Káthmandu, pričom vstupy budeš mať už zaplatené. Spomínané ceny zájazdov nezahŕňajú víza, ktoré na 15 dní stoja 30 dolárov a na 30 dní 50 dolárov. Je tiež potrebné si zakúpiť letenku za približne 750 eur. Strava ťa bude stáť približne 15 eur na jeden deň. Tiež budeš potrebovať poistenie a 50 dolárov, ktoré dáš šerpom a nosičom ako „bakšišné“.

Dovolenka na opustenom ostrove

Ak Nepál nie je nič pre teba a potrebuješ len pohodu na pláži, v ponuke je aj netradičný zájazd na Maldivy. Vedel si, že tu vieš stráviť 10 nocí na ostrove bez turistov aj za necelých 800 eur? Ide o skutočný klenot medzi maldivskými ostrovmi. Okrem absencie návalov turistov, má aj druhú najväčšiu lagúnu na Maldivách.

zdroj: Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej

To znamená, že všade, kam sa pozrieš, uvidíš nekonečné tyrkysové priezračné more. Pokojná atmosféra ostrova a menšia pláž s romantickými prístreškami robia z tejto lokality ideálne miesto na po-koronový oddych. Hotel, v ktorom budeš ubytovaný sa nachádza 3 minúty od pláže, neďaleko sú aj potraviny a reštaurácia, v ktorej môžeš ochutnať miestne špeciality.

zdroj: Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej

Nudiť sa tu určite nebudeš, pretože hotel ponúka výlety na sandbank, šnorchlovanie pri vraku lode, výlety za delfínmi alebo na iné ostrovy. Cena na osobu za 10 nocí v dvojlôžkovej izbe vychádza na 785 eur. Dvojlôžková izba s prístelkou je za 670 eur a jednolôžková izba vychádza na 1070 eur.

zdroj: Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej

Cena nezahŕňa len medzinárodnú spiatočnú letenku, ktorej cena sa pohybuje medzi približne 550 eurami až 750 eurami. Potrebné si je zaplatiť aj obedy a večere, v miestnej reštaurácii. Ceny sa však pohybujú na podobnej úrovni ako u nás.

Takáto ponuka platí len pre pobyty zakúpené teraz a realizované do konca novembra. Možné sú aj iné dĺžky pobytu, pričom dĺžku dovolenky ti individuálne upravia.

Zdroje: Fulmaya Travel - cestovka Doroty Nvotovej, Facebook/Dorotka Nvotová

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech