Samsung batéria umožní po 20 minútach nabíjania dojazd 500 kilometrov

  • Masovú výrobu nových batérií plánuje spoločnosť zahájiť v roku 2021.
bat
  • Masovú výrobu nových batérií plánuje spoločnosť zahájiť v roku 2021.

Do roku 2021 väčšina významných automobiliek ponúkne svojím zákazníkom širokú radu automobilov na elektrický pohon. Vývoj v oblasti technológií batérií bude pritom určovať rozsah ich používania. Samsung však už teraz umožňuje svojím zákazníkom nakuknúť do budúcnosti, aby aspoň približne vedeli, čo ich na začiatku budúceho desaťročia čaká.

ch

zdroj fotografie:inhabitat.com

Samsung SDI predstavuje dcérsku spoločnosť Samsungu, poskytujúcu energiu aj automobilovému gigantovi BMW. Dnes táto spoločnosť oznámili novú generáciu batérií, ktoré umožnia elektromobilu dojaz 600 kilometrov, pričom nabitie zaberie približne 20 minút.

Batéria s vysokou hustotou je navrhnutá tak, aby si človek počas krátkej prestávky na kávu dokázal batériu dobiť až na 80 % a tak prejsť minimálne 500 kilometrov. Mimochodom je to ešte viac ako v súčasnosti ponúka plne nabitá Tesla S.

bat1

zdroj fotografie:mybroadband.co.za

Samsung sa rozhodol neísť cestou pridávania ďalších batériových článkov do elektro vozidiel. A to predovšetkým preto, lebo by len zbytočne zaťažovali auto ďalšou váhou. Zameral sa preto najmä na, čo možno najefektívnejšie nabíjanie, za čo možno najkratší čas.

Jednou z najväčších nevýhod dnešných elektromobilov predstavuje ich dlhá doba nabíjania a nedostatok nabíjacích staníc. Vodiči si musia preto dávať na cestách až príliš dlhé pauzy a pri kratšom zastavení doma a nie sú schopní vozidlo dostatočne nabiť.

sam

zdroj fotografie:greencarreports.com

Samsung SDI získala negatívnu pozornosť pre kauzu batérií smartfónu Galaxy Note 7, keď Samsung najskôr za príčinu problémov označoval problémy v batérii vyrobenej Samsung SDI a situáciu riešil výmenou za kusy s batériou od iného výrobcu. Problémy sa ale objavovali aj u týchto kusov s inou batériou, príčina problémov zatiaľ nie je známa a nie je tak jasné či išlo aj o problém batérií od Samsung SDI.

Okrem rýchlonabíjateľných batérií bol dnes predstavený aj nový formát integrovaného modulu pre elektromobilové batérie. Ten má podľa spoločnosti znížiť výslednú hmotnosť batérie o 10 % v porovnaní so súčasným formátom. Modul je väčší, namiesto 12-článkového s kapacitou 2 až 3 kWh má 24 článkov a kapacitu 6 až 8 kWh. Samsung SDI bude batérie pre elektromobily vyrábať okrem iného aj v Maďarsku, kde stavia novú továreň.

zdroj:businesswire.com zdroj titulnej fotografie:pixelspeck.info

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech