Samsung svetu predstavil microSD kartu s kapacitou až 256GB

  • Doteraz najväčšou microSD kartou sa mohla pochváliť spoločnosť SanDisk, ktorej pamäťovka mala kapacitu 200GB. Pomyselné žezlo však musela predať Samsungu, ktorý ju predbehol o závratných 56GB. Zaujíma ťa, na koľko ťa takáto vecička vyjde?
MB-MP16DU2-EU-13-0
  • Doteraz najväčšou microSD kartou sa mohla pochváliť spoločnosť SanDisk, ktorej pamäťovka mala kapacitu 200GB. Pomyselné žezlo však musela predať Samsungu, ktorý ju predbehol o závratných 56GB. Zaujíma ťa, na koľko ťa takáto vecička vyjde?

Kde sú tie časy, keď sme si mohli vyberať medzi 32, 64 alebo 128MB SD kartami? Toľkoto dát dokázali tieto malé vecičky uschovať vo svojich začiatkoch. Do roka však ich kapacita stúpla na 2GB a dnes sú najčastejšie používanými kartami tie s kapacitou 16, 32 a 64GB. Bežne dostať aj microSD karty s možným objemom dát až 128GB. Ich kapacita neustále rastie, no rozmery sa nemenia. Nie je to fascinujúce?

Najnovší počin spoločnosti Samsung sa volá EVO Plus 256GB a môže sa pochváliť úžasnou čítacou a zapisovacou rýchlosťou 95MB, resp. 90MB za sekundu.

Čo všetko budeš môcť na takúto kartu uložiť? Ak rád fotíš, tak ťa poteší fakt, že sa sem zmestí vyše 55-tisíc HD fotografií. Ak si milovníkom hudby, tak si na kartu môžeš uložiť 23-tisíc pesničiek. V prípade, že robievaš videá, tak môžeš natočiť až 12 hodín videa v rozlíšení 4K alebo 33 hodín v rozlíšení full HD. Toto všetko sa zmestí na malý kúsok plastu.

samsung-evo-plus-256

 

foto: samsung.com

Samsung sa vyjadril, že jeho nová microSD karta vyjde v júni tohto roka a bude na ňu až 10-ročná záruka vrátenia peňazí. Prví záujemcovia si za ňu zaplatia 249,99 dolárov (približne 218 eur).

Nedá mi nespomenúť časy, kedy sme si medzi kamarátmi požičiavali hry na PC, ktoré sa zmestili na disketu či dve. Neskôr prišli CDčká a prvé hry, na ktorých inštaláciu boli potrebné dokonca dve alebo tri disky. Už z toho sme boli užasnutí. Nasledovali hry, ktoré sa zmestili už len na DVDčko a my sme si mysleli, že už to ďalej zájsť nemôže. Dnešné počítačové hry majú už desiatky GB. Inštalačný súbor hry GTAV zaberie až 36GB. Len ťažko uveriť tomu, že na novú microSD kartu od Samsungu sa ich vojde až 7. No nie je to šialené? Čo nás čaká v budúcnosti, microSD karta s kapacitou 1TB? Toho sa, podľa môjho názoru, dočkáme ešte do roku 2020.

samsung_evo_plus_256gb_2

foto: stuff.tv

zdroj: theverge.com, zdroj titulnej fotografie: samsung.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech