Schopnosť, ktorá zakaždým prekoná talent

  • Prezradím ti tajomstvo. Existuje schopnosť, ktorú si dokážeš osvojiť a ktorá ti zaručí, že ak sa s ňou pustíš do čohokoľvek, tak to zlepšíš minimálne o 50%, no hádam aj o 100% a časom určite aj viac.
image_1441055691.jpeg
  • Prezradím ti tajomstvo. Existuje schopnosť, ktorú si dokážeš osvojiť a ktorá ti zaručí, že ak sa s ňou pustíš do čohokoľvek, tak to zlepšíš minimálne o 50%, no hádam aj o 100% a časom určite aj viac.

 

Najlepšie na tejto schopnosti je to, že je nenáročná. Každý ju môže získať. Vôbec nepotrebuješ nejaký prirodzený talent. Na to, aby si si ju osvojil, nepotrebuješ žiadne veľké zdroje, peniaze a ani učiteľov. Akonáhle ju získaš, tak sa stane súčasťou tvojich každodenných činností a začneš dosahovať svoje ciele oveľa rýchlejšie. Tvoj úspech sa znásobí a tvoja reputácia ti prinesie oveľa viac možností. Slovami Morphea: „Chceš vedieť čo to je?“…

 

Je to schopnosť… DOKONČIŤ VECI! To je všetko. Prečítaj to znova. Poddaj sa tomu.

 

 

Ako to vyzerá v praxi? Odpovedáš na emaily takmer okamžite a ak nie okamžite, tak ich nenechávaš bez odpovede dlhšie ako 24 hodín. Ukazuješ sa všade tam, kde si sľúbil, že prídeš. Dokončíš všetko, čo si sľúbil a najmä včas. Ak povieš „prečítam tú knihu“, alebo „pozriem tú stránku“, alebo „pošlem svoj životopis“, tak to naozaj spravíš. Okamžite! Ak nemôžeš alebo nechceš, nehovor to. Vždy keď povieš, že niečo spravíš a nakoniec to necháš plávať, tak prichádzaš o príležitosť byť lepším ako väčšina ľudí okolo teba.

 

V 90% situácii, by som uprednostnil človeka, ktorý svoje sľuby dokončí pred človekom, ktorý svoj talent používa len na to, aby ho raz ukázal, ale nič s ním nedotiahol do konca. Firmy potrebujú ľudí, ktorí dokážu pracovať tvrdo. Tiež spoľahlivých, ktorí vedia komunikovať vždy keď sa to od nich žiada.

 

 

Ak necháte ľudí čakať na vašu odpoveď alebo rozmýšľať nad tým, či niečo vôbec dokončíte, tak pre nich budete nákladný a zbytočný, hoci len psychologicky. Ľudia nechcú pracovať s ľuďmi, ktorí sú pre nich nákladní – chcú pracovať s ľuďmi, ktorí ich nebudú stať žiadnu mentálnu energiu kvôli strachu z toho či vôbec niečo dokončia. Všetci chceme pracovať s ľuďmi, ktorí nás zakaždým milo prekvapia tým, že dokončia všetko na čo siahnu a naplnia svoje sľuby.

 

Ktokoľvek môže byť osobou, ktorá všetko dokončí, vždy komunikuje, vždy spraví to o čo ho požiadajú, vždy splní svoje sľuby a nikdy nenechá nikoho bez povšimnutia visieť v temnote. Všetko je to vec tvojej vôle a disciplíny.

 

Proste začni dokončovať veci!

 

Zdroj: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech