Silicon Valley posiela na trh mlieko vytvorené z hrášku, môže sa stať ďaľšou superpotravinou

  • Adam Lowry and Neil Renninger spojili start-up zo Silicon Valley a silu hrášku. Finálnym produktom je ekologické mlieko, ktoré chutí ako to kravské, avšak oproti tradičnému mlieku má veľké množstvo benefitov a to nie len na zdravie.
cm
  • Adam Lowry and Neil Renninger spojili start-up zo Silicon Valley a silu hrášku. Finálnym produktom je ekologické mlieko, ktoré chutí ako to kravské, avšak oproti tradičnému mlieku má veľké množstvo benefitov a to nie len na zdravie.

Na trh prichádza nový druh mlieka, ktorý má jasné poslanie. Oboznámiť ľudí s dopadom mlieka nie len na ich zdravie ale aj na životné prostredie. Spoločnosť Ripple Foods prináša na trh alternatívu, ktorá posúva do úzadia konzumáciu bežného kravského mlieka. Mlieko vyrobené z hrášku poteší  nejedného vegána, ktorý si svoj ranný špenátový smoothie bude môcť vychutnať v úplne inom rozmere.

pea

Start-up zo Silicon Valley vytvoril recept na mlieko, ktoré má chuť ako kravské, avšak má lepšie nutričné hodnoty, o 50 % viac vápnika a o polovicu menej cukru. Hráškové mlieko môže narobiť veľký rozruch aj vo svete fitness, keďže obsahuje až osemkrát viac proteínov ako má mandľové. Výhodou je aj to, že hrášok je pomerne nenáročná plodina, ktorá sa dá pestovať ľahko a vo veľkom.

m5

Ale aký je naozaj mliekárenský biznis? Ak sa bližšie pozrieme na mliekarenský priemysel, až tak ružové to nebude. Často ide o špinavý biznis, znečisťujúci naše životné prostredie. Každý deň tento priemysel pumpuje do nášho ovzdušia veľké množstvá metánu, ktorý je jedným z najväčších prispievateľov ku globálnemu otepľovaniu.

Zakladatelia Ripple si zjavne uvedomujú, že to nie je len automobilový priemysel, ktorý má na náš svet citeľný ekologický dopad. Nemalo by sa zabúdať ani na potravinársky priemysel, ktorý si zaslúži nové „zelené“ nápady, ako je aj ten od Ripple.

m3

Čo sa týka spotreby vody je hráškové mlieko jednoznačne najlepšou voľbou. Pri výrobe tradičného mlieka sa spotrebuje až 226 litrov pitnej vody na jeden pohár mlieka. Pri mandľovom mlieku je to zase 74 litrov. Hrášková alternatíva od Ripple potrebuje len 1,85 litra.

Hráškové mlieko sa javí ako skvelá alternatíva. Je plné vitamínu K, magnézia, vlákniny, vitamínu B1,C, kyseliny listovej , fosforu a veľa ďalších živín.

m1

Na pultoch sa má objaviť už v lete. Vybrať si budeš môcť aj  z nesladenej vanilkovej príchute alebo čokolády. Všetko bude balené v 100% recyklovateľných nádobách. Momentálne toto mlieko, postavené na sile hrášku je dostupné len vo vybraných predajniach Whole Foods. Firma Ripple však získala investíciu vo výške až 13,6 milióna dolárov, takže si môžeme byť istý, že jeho dosah bude čoraz viac narastať.

zdroj: inhabitat.com, zdroj obrázkov:sfchronicle.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech