Singapur má nový udržateľný mrakodrap. Vo vnútri má aj vlastný les

  • V Singapure stojí nový, udržateľný mrakodrap, ktorý je rozdelený do dvoch častí
  • Miesto medzi nimi vypĺňa zalesnená plocha, vďaka ktorej budova budí dojem, že jej horná časť levituje
  • V Singapure stojí nový, udržateľný mrakodrap, ktorý je rozdelený do dvoch častí
  • Miesto medzi nimi vypĺňa zalesnená plocha, vďaka ktorej budova budí dojem, že jej horná časť levituje

V Singapure otvorili nový udržateľný mrakodrap, ktorý je rozdelený na dve časti a na prvý pohľad si môžeš myslieť, že ho gravitácia obišla. Stred budovy nahradila zalesnená plocha, ktorá budí dojem, že horná časť levituje. Ako uvádza CNN, spoločnosť Kohn Pedersen Fox, ktorá projekt navrhovala, spojila podstatu a kultúru neustále sa meniaceho Singapuru.

„Robinson Tower“ je názov nového mrakodrapu od medzinárodnej architektonickej spoločnosti KPF. Nachádza sa v zastavanom biznisovom centre mesta, v ktorom kontrastuje so svojou zalesnenou záhradou.

Ak sa na budovu pozrieš z blízka, uvidíš nosnú konštrukciu, ktorá sa v strede nachádza. Pod budovou však nemáš šancu zistiť či centrum niečo drží, alebo stromy vysielajú nadpozemskú energiu, z ktorej sa dokáže zvyšná časť budovy vznášať.

Spoločnosť ho postavila v štýle „udržateľného urbanizmu“. Musela dodržať singapursku politiku nahrádzania krajiny, ktorá hovorí, že ak sa časť zeme zastavá, developéri musia sprístupniť zelené priestranstvá verejnosti s rozlohou, ktorá sa jej rovná. Preto je budova obklopená viacerými zaujímavými mrakodrapmi so zelenými plochami na balkónoch, terasách, alebo pozdĺž budov.

Viac čítaj tu >> Toto letisko je podľa cestujúcich najlepším na svete. Má vlastný vodopád aj les

20 kancelárskych poschodí sa rozprestiera vysoko nad zeleným pódiom, ktoré navyšujú budovu a sprístupňujú tak výhľad na prístav. Viacúčelové zloženie veže prináša viac prirodzeného svetla a zmierňuje priame pohľady do susedných veží. Odraz svetla na lesklom povrchu vytvára z veže skvostný maják pre Singapur,“ píšu na stránke KFP architekti.

Robinson Tower bude primárne slúžiť ako ďalšia biznisová budova, no nájdeš v nej aj reštaurácie a bary v okolí centrálneho zeleného átria. Niektoré poschodia slúžia aj ako obytné časti.

Viac čítaj tu >> Na streche mrakodrapu postavia bazén snov s úchvatným 360° výhľadom na britskú metropolu

Zdroj: CNN, KPF

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech