Škandál Google ohľadom krátenia daní neobišiel ani Slovensko, štát prichádza o milióny!

  • Google, ktorý je často kritizovaný za krátenie daní, podľa informácií Hospodárskych novín využíva rovnaké postupy aj na Slovensku.
google-headquarters
  • Google, ktorý je často kritizovaný za krátenie daní, podľa informácií Hospodárskych novín využíva rovnaké postupy aj na Slovensku.

Je to len niekoľko dní, čo sa Google zaviazal Veľkej Británii, že jej vyplatí späť 130 miliónov libier, o ktoré ju ukrátil na daniach. A tento problém sa pravdepodobne týka aj Slovenska.

Slovenská pobočka totiž vykázala za rok 2014 tržby zhruba vo výške 1,9 milióna eur, pričom len tržby z inzercie na Slovensku sa odhadujú okolo 30-40 miliónov eur. Aj preto odviedla firma na daniach len 65000 eur, teda približne dvadsaťkrát menej, než by v skutočnosti mala.

Screen Shot 2016-02-03 at 11.51.51

foto: google

 

„Slovensko sa pripojilo k iniciatíve automatickej výmeny daňových informácií, prostredníctvom ktorej sa minimalizujú možnosti nežiaducej daňovej optimalizácie nadnárodných spoločností,“ povedal pre Hospodárske noviny štátny tajomník rezortu financií Radko Kuruc.

1,9 milióna eur sú tržby Google Slovakia za poskytovanie, zvyšné peniaze totiž firma prelieva do írskej pobočky internetového giganta. Podľa mnohých zahraničných zdrojov potom z Dublinu pretekajú peniaze do daňového raja na Bermudách, preto prostriedky, ktoré by firma mala odviesť, nepripadnú ani Slovensku a často dokonca ani Európskej únii.

ca

foto: google

Zdroj: Hospodárske noviny

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK