Škoda predstavila nový, ešte lepší model Octavie. Má presvedčiť Číňanov, ktorí o „embéčky“ strácajú záujem

  • Škoda prichádza s novou Octaviou Pro
  • Európanom ale pravdepodobne dostupná nebude
Škoda Octavia Pro
Instagram/automotonews.at
  • Škoda prichádza s novou Octaviou Pro
  • Európanom ale pravdepodobne dostupná nebude

Nebude nijakou novinkou ak povieme, že modely Škoda Octavia sú v Európe populárnymi. Nie však len tu. Záujem o túto značku áut je aj v Číne. Teda bol. V tomto kontinente totiž začala Škoda značne strácať a z problémov ju môže dostať nový model. Ako uvádza Autoforum, vlani v Číne značka predala len150-tisíc áut, čo je najhorším výsledkom od roku 2009 a štvrtým najhorším od jej pôsobenia v tejto oblasti. Modelom, ktorý má priniesť akúsi spásu je nová Octavia Pro.

Miesto, na ktorom chodci padali pod električky sa zmení na nepoznanie. Vallo sľúbil, že hanba Bratislavy zmizne

Priestrannejšie prevedenie

Spomínaný model je z vizuálneho hľadiska kópiou európskeho modelu, nakoľko majú podobné predné aj zadné časti. Portál Autoviny uvádza, že verzia Pro má ale pripomínať verziu RS, práve kvôli športovým nárazníkom, čiernym akcentom na karosérii a 18-palcovými diskami z ľahkej zliatiny.

Autoviny tiež uvádzajú: „S novou Octaviou Pro predstavuje Škoda v Číne štvrtú generáciu populárneho liftbacku, ktorá bola v Európe predstavená koncom roka 2020, avšak s niekoľkými špecifikami. Nová Octavia Pro bude ponúkaná súbežne s treťou generáciou, ktorá sa tam ešte stále vyrába.“

Čína je špecifická tým, že preferuje automobily s dlhším rázvorom. V porovnaní s úplne novou Octaviou uvedenou v Európe v roku 2020, má teda čínske vydanie zväčšený rázvor náprav o 44 milimetrov a je o 64 milimetrov dlhší. Predĺženie tak ponúka cestujúcemu viac priestoru na nohy.

Spomínaný faktor však nie je jediným, ktorý dodáva na pocite komfortu. Octavia Pro ponúka okrem vyhrievaných a elektricky nastaviteľných sedadiel aj ventiláciu. Portál Automotiveworld vyzdvihuje aj 12-palcový dotykový displej. Informačno-zábavné systémy sa spoliehajú na trvalý prístup na internet a množstvo online služieb. Informačno-zábavné systémy najnovšej generácie tak vďaka svojmu pripojeniu na internet poskytujú prístup k mnohým mobilným online službám.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Liamotors.com.ua (@liamotors.com.ua)

Európania sa ho pravdepodobne nedočkajú

Škoda Octavia Pro je vybavená inovatívnymi asistenčnými systémami, ako napríklad funkciou varovania pred vystúpením z auta. Tá má informovať cestujúcich, ktorý otvárajú dvere, či zozadu náhodou nejdú ďalšie vozidlá alebo cyklisti.

Nový model vodičom poskytuje aj pomoc pri udržiavaní sa v jazdnom pruhu, pričom pri jeho zmene v prípade potreby aktivuje núdzové zastavenie. O pohon sa stará 1,4-litrový benzínový motor TSI s výkonom 110 kW a najvyšším krútiacim momentom 250 Nm.

Autoviny popisujú: „Táto konfigurácia má ako východiskovú automatickú prevodovku DSG7 s ovládačom Shift by Wire a pohon predných kolies, iné varianty k dispozícii na čínskom trhu nebudú.“

Informácie o cene zatiaľ dostupné nie sú a tento model pre európsky trh pravdepodobne dostupným nebude.

Zdroje: autoviny, autoforum, automotiveworld

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK