Skvelí slovenskí Youtuberi, o ktorých si doteraz zrejme nepočul

  • Donekonečna skloňovaní Youtuberi málokedy ponúknu obsah, ktorý by bol zaujímavý pre staršie publikum.
Screen Shot 2016-05-26 at 18.58.24
  • Donekonečna skloňovaní Youtuberi málokedy ponúknu obsah, ktorý by bol zaujímavý pre staršie publikum.

Ak patríš medzi tých, ktorí prevracajú očami pri súčasnej „smotánke“ slovenskej YouTube scény a máš chuť si oplieskať hlavu o obrubník vždy, keď sa niekto z nich opäť zjaví v nejakej reklame, nezúfaj. Slovenský Youtube nie sú len videá pre deti, ale aj kopec ľudí, ktorí prinášajú fakt hodnotný obsah. Stačí sa len v spároch tejto siete trochu pošpárať. Toto sú Youtuberi, ktorých uznávam a na ktorých nové video sa vždy teším.

 

Peter Popluhár

Dana Dreva – nedávno dokončenú paródiu, resp. predabovaného Harryho Pottera, sme si zamilovali všetci. Hlášky z tejto už kultovky používajú medzi sebou mnohí mladí a stal sa najobľúbenejšou CZ/SK paródiou vôbec (aspoň podľa počtu lajkov na FB). Veľký príbeh Dana Dreva však skončil a čo ďalej? Možno nevieš, že za Danom Drevom stojí Peťo Popluhár, ktorý si uznanie získal aj za svoje sociále experimenty pod názvom ShyChickens. Dnes, keď už je Drevo done, začína Peťo so svojim vlastným kanálom a začal vo veľkom štýle. Áno, je to úplne nový kanál, takže môžeš diskutovať, či sem patrí, Peťo je však možno najtalentovanejší YouTuber na Slovensku a každé jeho video znesie najvyššie kritéria – či už ide o technické spracovanie, alebo o humor. Znalosť angličtiny nutná.

 

Beautifood

Navarím ti vynikajúce jedlo, no vyzerať bude, akoby prešlo črevom slona. Štyrikrát. Sám som najlepším príkladom, ako veľmi pri príprave jedla závisí na prezentácii. A baby z projektu Beautifood nielenže skvele varia, ešte to aj parádne odprezentujú a natočia takým spôsobom, že pri každom videu oblizujem monitor.

Sajfa

Sajfu pozná každý, no vedel si, že má vlastný Youtube kanál? Matej si okolo svojho mena buduje značku hneď na niekoľkých kanáloch a jeho talentovaný prejav si zaslúžil aj Youtube. Sajfa sa momentálne hrá s dvoma konceptmi – v jednom zdieľa svoje jednohubky zo Snapchatu, v druhom si pozve do svojho štúdia známe meno, vyzve ho v súboji na hernej konzoli a popritom trepe, ako to vie len on. A hoci nie som nadšenec do celebritných stretávačiek, toto sa podarilo.

Wondershow

Slovenskom zarezonoval jeden nemenovaný blog, ktorý učí „baliť ženy“, pričom tieto metódy sú viac ako pochybné a . Aj preto možno vystúpil do sveta „Wonderboy“ Niko, bývalý prispievateľ tohoto blogu, ktorý do tejto problematiky vniesol triezvy a hlavne vlastný úsudok, nezaložený na zahraničných zdrojoch. Nikove videá boli poučné, venovali sa oveľa viac osobnému rozvoju, než plytkému baleniu žien a „Podcasty bez hanby“ mali aj potrebnú dávku humoru. Posledné video je 3 mesiace staré a neviem, čo bude s týmto kanálom ďalej, no projekt Socialclub.sk pokračuje a ja verím, že sa čoskoro dočkáme nového obsahu.

titulná foto: repro youtube

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech