Slack spúšťa konferenčné hovory, cez ktoré sa v priebehu sekúnd spojíš s celým svojim tímom

  • Slack potichu pracoval na budovaní funkcie konferenčných hovorov odkedy získal Screenhero, ešte v roku 2015. Teraz ju však už oficiálne spúšťa, čo znamená, že budeš môcť so svojim tímom nabehnúť na spoločný hovor v priebehu niekoľkých sekúnd.
titul slack call
  • Slack potichu pracoval na budovaní funkcie konferenčných hovorov odkedy získal Screenhero, ešte v roku 2015. Teraz ju však už oficiálne spúšťa, čo znamená, že budeš môcť so svojim tímom nabehnúť na spoločný hovor v priebehu niekoľkých sekúnd.

Nová funkcia s názvom „Calls“ už dnes funguje vo verzii beta a je dostupná pre pozvané pracovné tímy ľudí, ktoré ju môžu začať využívať pre rýchlejšiu online komunikáciu. Všetko, čo k spusteniu konferenčného hovoru treba, je posledná verzia aplikácie.slack call

foto: theverge.com

Keď už máš appku spustenú, možnosť začať konferenčný hovor sa zobrazí pri každom kanále, rovnako ako aj v individuálnych konverzáciách s členmi tvojho tímu. Keď sa rozhodneš hovor spustiť, na tvojom kanále sa zobrazí možnosť pripojiť sa jediným klikom pre každého, kto sa chce do hovoru zapojiť. Na rozdiel od konverzácií cez Skype, ťa Slack zapojí priamo do hovoru, ktorý sa vo vysokej kvalite zobrazí bez možnosti písania správ pod oknom hovoru. Appka ti ale počas hovoru ponúka možnosť poslať emodži reakciu, ktorá sa zobrazí na mieste tvojej profilovej fotky.

Slack samozrejme ponúka aj možnosť samostatnej konverzácie medzi dvoma členmi tímu, bez zvyšku skupiny, ale tiež umožňuje hovor až medzi 15 ľuďmi v rámci jedného kanálu. Aktuálne Slack umožňuje len audio hovory, no do budúcna sa počíta aj s pridaním videa. Aby si funkciu konferenčných hovorov mohol aktivovať aj tvoj tím, musíš byť pozvaný do beta verzie, avšak na tomto linku je možné sledovať, či sa funkcia už nesprístupnila pre každého. Momentálne navyše Slack neumožňuje pripojiť sa do hovoru z mobilu, ale len z počítača, no spoločnosť tvrdí, že tento problém bude v blízkej dobe napravený.
slack-voice-chat-reaction-gif1

foto: techcrunch.com

Slack takto prichádza s odvážnym krokom, keďže vstupuje do boja so silnou konkurenciou, ktorú predstavujú Google Hangouts, Skype a GoToMeeting. Avšak s dvoma miliónmi ľudí, ktorí denne využívajú služby, ktoré Slack ponúka, ho v tomto boji neradno odpisovať. Na možnosť okamžitého hovoru priamo v konverzácii, v ktorej celý tvoj tím strávi väčšinu svojho dňa, si asi nebude príliš ťažké zvyknúť, a prestať tak používať iné podobné služby.

slack-icon-macro

foto: imore.com

zdroj: thenextweb.com  zdroj titulnej fotografie: theverge.com 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech