Slováci majú najlepšiu kaviareň v Brne. Už onedlho príde aj do Bratislavy

  • Slováci, ktorí v Brne otvorili najlepšiu kaviareň, prinesú koncept aj do Bratislavy
  • Investovali veľa, získali omnoho viac
14022234_1129685167110867_2000318508988576356_n
Facebook.com/SKØG Urban Hub
  • Slováci, ktorí v Brne otvorili najlepšiu kaviareň, prinesú koncept aj do Bratislavy
  • Investovali veľa, získali omnoho viac

Peter Kollár z Piešťan a René Kralovič z Trnavy dokázali preraziť v silnej konkurencii a ich kaviareň SKØG v škandinávskom štýle dostala od portálu TripAdvisor hodnotenie ako najlepšia kaviareň v celom Brne.

Títo majstri čoskoro plánujú návrat na Slovensko, kde má tiež vzniknúť kaviareň, do ktorej budú ľudia radi chodiť. Najprv však musia dokončiť svoje plány v Prahe, kde ako informoval Forbes, investovali 5 miliónov českých korún (195-tisíc eur) do vybudovania kaviarne s názvom TYPIKA a koktail baru s dočasným názvom BOTANIST. Hneď potom, niekedy v prvej polovici roka 2019 sa pustia do prevádzky v Bratislave.

Ich podnik v Brne na Do­mi­ni­kán­skom námestí je spojením kaviarne, baru, bistra, pražiarne a priestoru pre kultúrne podujatia. Ráno je v hlavnej úlohe káva, večer zase koktaily.

René a Peter sa spoznali ako stewardi v leteckej spoločnosti. Peterovi, ktorý v Brne študoval ekonomiku, chýbal nejaký obľúbený podnik a dlhšie sa pohrával s myšlienkou, vybudovať niečo vlastné. René zas túžil po vlastej kaviarni a tak spojili sily. Na začiatku podnikania investovali 105 000 eur, ich ročný obrat je v súčasnosti 470 000 eur a porastie.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech