Slováci prichádzajú s dokumentom, v ktorom odhaľujú fascinujúci svet kryptotechnológií

  • Film Libertas prináša nevšedný pohľad na svet kryptomien očami tých najpovoľanejších odborníkov z danej oblasti
  • Celý film príde do kín na jeseň 2019
  • Zatiaľ si určite pozri prvý trailer, ktorý predstavuje dokonalú ochutnávku z krypto sveta, ktorý funguje u nás a v Českej republike
bi
eve-audio.de, youtube.com
  • Film Libertas prináša nevšedný pohľad na svet kryptomien očami tých najpovoľanejších odborníkov z danej oblasti
  • Celý film príde do kín na jeseň 2019
  • Zatiaľ si určite pozri prvý trailer, ktorý predstavuje dokonalú ochutnávku z krypto sveta, ktorý funguje u nás a v Českej republike

Len pred pár dňami to bolo presne 10 rokov, odkedy istý Satoshi Nakomoto uverejnil na kryptografickom mailing liste svoju víziu nového peer-to-peer systému elektronickej hotovosti, ktorý nazval „bitcoin“.

Nikdy predtým nebolo možné poslať hodnotu naprieč internetom bez potreby sprostredkovateľa, t.j. banky.  Dnes je bitcoin mnohými vnímaný ako realistická konkurencia peňažnému monopolu štátnych a finančných inštitúcií.

Pri súčasnej trhovej hodnote 110 miliard dolárov a oficiálnemu dennému objemu 3,8 miliárd dolárov, je však cesta k slobodnému a nezávislému peňažnému systému ešte stále dlhá. Či sa niekedy podarí naplniť Satoshiho víziu globálnej decentralizovanej elektronickej meny záleží od rozhodnutia každého z nás. Do tohto sveta plného technológií budúcnosti môžeš nahliadnuť aj vďaka filmu Libertas z dielne Borisa Vereša, Slavomíra Kraloviča, Lukáša Terena a Milana Koleniča.

Je dôležité si uvedomiť, že IT patrí v Čechách a na Slovensku k najprosperujúcejším odvetviam. Môžeme sa pochváliť niekoľkými firmami, ktoré sa stali celosvetovo úspešné. Nie je preto náhodou, že práve tu máme silnú základňu ľudí venujúcich sa exponenciálnym technológiám a kryptotechnológiám. Využívajú ich v každodennom živote, navrhujú slobodné riešenia, vytvárajú prosperujúce firmy a vzdelávajú ostatných.

Celovečerný dokumentárny film LIbertas štúdia Fullframe je sondou do sveta kryptotechnológií v Čechách a na Slovensku. Hľadá odpovede na otázky ako tieto technológie fungujú, aké výhody prinášajú, aké môže mať ich plošné rozšírenie dopad pre spoločnosť a jednotlivcov, a prečo je dôležité sa o ne zaujímať.

„Ľudstvo vstupuje do éry tretej priemyselnej revolúcie so zastaralými spoločenskými konvenciami a systémami z predošlého storočia. Ak sa však chceme posunúť späť k strateným hodnotám slobody a tolerancie, 21. storočie sa musí niesť v duchu zdieľania a decentralizácie,” hovoria tvorcovia.

Film prináša vyjadrenia odborníkov z oblasti IT bezpečnosti, ekonómie, sociológie, biznisu a v neposlednom rade predstaviteľov štátnych inštitúcií. Potenciál týchto technológií je obrovský. Či sa ho však podarí naplno zrealizovať ukáže až čas.

V súlade s myšlienkou filmu sa tím filmu neplánujeme uchádzať ani  o štandardné spôsoby financovania filmu prostredníctvom štátom dotovaných audiovizuálnych fondov a grantov.

„Realizácia filmu LIBERTAS je možná len vďaka podpore nezávislých darcov. Vážime si každý finančný príspevok, ktorý bude použitý na výrobu a distribúciu filmu. Využite možnosti kryptomien a podporte nás na libertasfilm.sk. Ďakujeme,” odkazujú tvorcovia filmu svojim fanúšikom.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech