Slováci vymysleli novú fitness pomôcku „Fingerer“. Posilní hmat aj ruky

Kristína Šuvadová / 27. februára 2016 / Tech a inovácie

Nová pomôcka pre rôzne športové aktivity Fingerer, sa teší veľkému úspechu. Je určená pre všetky vekové kategórie od detí, až po profesionálnych športovcov.

Fingerer je určený na rôzne druhy cvikov a taktiež pomáha pri rehabilitácii – pacientom, ktorí majú problémy s pohybom. Jeho využitie je rôzne a náročnosť cvikov sa dá jednoducho meniť pomocou lanka, ktoré je súčasťou pomôcky.

fingerer1

foto: fingerer.eu

 

Celý povrch Fingereru je protišmykový a tvarovaný tak, aby bol úchop pohodlný. Cviky sú zábavné a precvičiť si môžeš celé telo – od ramien, až po končeky prstov.

S fingererom môžeš cvičiť, rehabilitovať a relaxovať na rôznych miestach. Dá sa využiť v posilňovni, doma, ale aj vonku na záhrade. Vďaka malým rozmerom sa prenáša veľmi jednoducho a zmestí sa ti aj do kabelky.

fingerer2

foto: fingerer.eu

 

Základná myšlienka fingereru vznikla pri horolezectve. Vývojári sa snažili vymyslieť niečo, pri čom by si si precvičil najmä svoje ruky a prsty. Nakoniec sa im podarilo vymyslieť túto malú vec, vďaka ktorej si dokážeš posilniť aj celé telo.

Od prvého prototypu sa dizajn terajšieho Fingereru výrazne nelíši, no bolo pridaných mnoho detailov, ktoré umožňujú jeho rôznorodé využitie.

fingerer-prototyp

foto: fingerer.eu

 

Využil by si ho aj ty? Osobne si myslím, že je to užitočný nástroj hlavne pre ľudí, ktorí k svojím športovým aktivitám potrebujú predovšetkým ruky a prsty a hmat veru nie je jednoduché posilniť.

 

Páči sa ti projekt? Podpor ho na Indiegogo! Klikni tu.

 

ngerer4

foto: fingerer.eu

Fingerer v akcii

foto: fingerer.eu

Zdroj: indiegogo.com, zdroj titulnej fotografie: fingerer.eu

Pridať komentár (0)