Slovak American Foundation hľadá najlepší startup

  • Nadácia dnes oznámila, že prihlášky na program "US Connections" budú tento rok do 15. augusta. US Connections je možnosť pre mladých, inovatívnych Slovákov.
startup titul
  • Nadácia dnes oznámila, že prihlášky na program "US Connections" budú tento rok do 15. augusta. US Connections je možnosť pre mladých, inovatívnych Slovákov.

V posledných dvoch kolách vybrala Slovak American Foundation (SAF) 3 slovenské startupy, ktoré získali 35 000 dolárov, ktoré sú využité v priebehu maximálne 18 mesiacov na cestu do Spojených štátov, ktorá bude najmä o sales, marketingu, vytváraní partnerstiev a budovaní ich značky. Peniaze sú teda investované do ľudí, a každý pobyt je pre každý startup prripravený individuálne.

Prihlášky na leto 2016 do programu US Connections sú otvorené od 1. júla do 15. augusta a výsledky výberu budú známe už na konci septembra. SAF si stanovila za cieľ podporu slovenských tímov, ktorým umožní zažiť startupový ekosystém v Spojených štátoch. Toto všetko pomáha skvelým slovenským startupom rásť na Slovensku, s maximálnym potenciálom v zahraničí.

V posledných kolách US Connections získali podporu tri mladé firmy, a SAF s nimi aktuálne úzko spolupracuje na využití fondov:

Photoneo

Photoneo vytvorilo jedinečnú metódu 3D scanovania objektov, ktorá dokáže snímať rýchlosťou až 60 snímok za sekundu. Rýchlosť snímania a vysoké rozlíšenie je využiteľné v akejkoľvek spoločnosti, ktorá skladá výrobky za použitia automatizovaných výrobných liniek alebo robotov.

photoneo

foto: ximea.com

Streamstar

Streamstar vytvoril niekoľko kamerový systém, ktorý je využiteľný v živých prenosoch športových udalostí. Umožňuje vytvárať živé prenosy lepšie, rýchlejšie a menej nákladne. Produkty sú založené na technológii, ktorá kombinuje výkonný hardvér pre produkciu videa a softvér na streamovanie a správu videa.

streamstar

foto: freshpickeddeals.com

Animatechnika

Animatechnika priniesla hru Drone n Base, ktorá premení akúkoľvek miestnosť na bojové pole alebo pretekársku dráhu. Base funguje ako základňa, ktorá sa mní podľa výberu hry na checkpoint, špeciálnu zbraň alebo nemocnicu. To všetko ovládaš cez aplikáciu na tvojom tablete alebo telefóne.

13305144_1156721901045521_8688670320332018840_o (1)

foto: Slovak American Foundation

dj

foto: autor

Výber mal na starosti tím ľudí, ktorý obsahuje najväčšie mená slovenskej startupovej scény:

Simona Bubá­nová — owner, Cre­a­tive Depart­ment

Vla­di­mír Bužek — Slo­ven­ská aka­dé­mia vied

Zdenko Hos­chek — CEO, Cre­a­tive Web

Pavol Luka — CTO, ESET

Šimon Šicko — CEO/Founder, Pixel Fede­ra­tion

Viac informácií a prihlášky nájdeš na stránke Slovak American Foundation. Držíme palce!

zdroj: slovakamericanfoundation, zdroj titulnej fotografie: entrepreneur.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech