Slováci vymysleli denník, pomocou ktorého dostaneš svoju produktivitu na novú úroveň

  • Ephemeris je denník, ktorého cieľom je pomôcť ti rozvinúť tvoje nápady, vybudovať nové návyky, pravidelne cvičiť, efektívne relaxovať a mnoho ďalšieho.
collage
  • Ephemeris je denník, ktorého cieľom je pomôcť ti rozvinúť tvoje nápady, vybudovať nové návyky, pravidelne cvičiť, efektívne relaxovať a mnoho ďalšieho.

Prokrastináciu veľmi dobre pozná každý z nás. Či už ide o úlohy v práci alebo ciele v osobnom živote, každý z času na čas podľahne neodolateľnej túžbe stráviť hodinu sledovaním mačiek na YouTube.

Medzinárodný tím šiestich mladých profesionálov zo Slovenska, Česka a Kanady na čele so Slovákmi Matúšom Horniačekom a Valeriánom Lukačkom sa rozhodol vytvoriť produkt, ktorý ti pomôže s týmto problémom skoncovať.

tým

„Ako mi začali pribúdať povinnosti v škole či v práci, potreboval som miesto, kde si budem môcť lepšie plánovať svoj život a zároveň si zapisovať svoje emócie, zážitky. Rovnako som si často plánoval veľa vecí naraz, a ani jednu som neurobil na 100%.

Preto, na základe týchto potrieb, som vytvoril Ephemeris Journal. Tu som schopný plánovať si dni, budovať nové návyky, odstrániť „distractions“, zlepšiť si vzťahy a tak ďalej,“ hovorí CEO Ephemeris Matúš Horniaček.

Denník je navrhnutý minimalisticky, aby sa človek mohol sústrediť na svoje ciele a nerušili ho zbytočnosti. Vyrobený je z kvalitných materiálov a jeho celkový vzhľad pôsobí luxusne, čo naznačuje, že Ephemeris chce s týmto produktom osloviť aj podnikateľov a manažérov.

14188368_404955793008441_58364421463935711_o

Asi najzaujímavejším prvkom denníka je systém budovania nových návykov pomocou stratégie Jerryho Seinfelda, pri ktorej si nastavíš udržateľný cieľ, ktorý sa potom snažíš plniť nepretržite každý deň.

Ak chceš napríklad začať pravidelne cvičiť, tak si povieš, že každý deň stráviš 15 minút akoukoľvek fyzickou aktivitou. Po čase si vybuduješ návyk a zvyšovanie záťaže príde automaticky.

Kľúčom ku vytvoreniu návyku je konzistencia a Ephemeris Journal ti poskytne vizuálny feedback, pomocou ktorého si návyky vybuduješ jednoduchšie a efektívnejšie.

14195295_404955429675144_6810429607546624293_o

Okrem tvorenia návykov si v Ephemeris Journal dokážeš naplánovať úlohy, zhodnotiť predchádzajúce dni alebo prečítať motivačné citáty.

Pozri sa, ako bude denník vyzerať zvnútra TU.

Ephemeris nedávno spustil svoju crowdfundingovú kampaň na Kickstarter.com. „Kickstarter je celosvetová platforma s globálnym dosahom a v dnešnom online svete už prakticky neexistujú žiadne hranice. Vzhľadom na to, že ide o medzinárodný projekt (diár je v angličtine), tak voľba padla práve na Kickstarter. Český respektíve slovenský trh je pre naše ciele jednoducho príliš malý,“ vysvetľuje výber medzinárodnej platformy Horniaček.

14115503_404955813008439_7011716845560178414_o

Tento bezpochyby zaujímavý a na Slovensku unikátny denník je síce prvým produktom Ephemeris, no spoločnosť neplánuje zostať iba pri ňom. „Pod značkou Ephemeris, máme v pláne postupne spustiť ďalšie projekty. Ephemeris Journal je iba začiatok od ktorého sa chceme odraziť.  Radi by sme inšpirovali mladých ľudí v Česku a na Slovensku.  Chceme im ukázať, že na to, aby boli úspešní, sa nemusia hneď po doštudovaní sťahovať do zahraničia.“

Za 6 dní od spustenia kampane vyzbieral Ephemeris Journal už 10% svojej cieľovej sumy. Ak ťa tento produkt zaujal, môžeš ho podporiť TU.

zdroj fotografií: Ephemeris Journal

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech