Touto aplikáciou vieš nenápadne privolať Políciu

  • Policajný zbor SR prisľúbil, že už čoskoro predstaví verejnosti vlastnú mobilnú aplikáciu
  • Slúžiť bude na zvýšenie bezpečnosti občanov
bttt
minv.sk, unsplash.com
  • Policajný zbor SR prisľúbil, že už čoskoro predstaví verejnosti vlastnú mobilnú aplikáciu
  • Slúžiť bude na zvýšenie bezpečnosti občanov

Policajný zbor sa stal najsledovanejšou štátnou inštitúciou v prostredí sociálnych médií vôbec. Vďaka desiatim facebookovým stránkam a jednému profilu na Instagrame sa môže pochváliť 500-tisícmi fanúšikov. Slovenská polícia dnes predstavila plány, ako chce krok s modernými trendmi držať aj v roku 2020. V pláne má predstavenie vlastnej mobilnej aplikácie. 

„Pripravovaná mobilná aplikácia ponúkne občanom bezpečnostné tlačidlo, prostredníctvom ktorého budú môcť privolať hliadku na miesto trestného činu v prípadoch, ak by ústny telefonát na linku číslo 158 predstavoval riziko pre ich bezpečnosť. Využitie aplikácie si viem predstaviť pri opakovaných incidentoch v centre Bratislavy, ale aj v prípadoch, keď je obeťou domáceho násilia žena a pred agresívnym mužom sa schová v inej miestnosti,“ povedal prezident Policajného zboru Milan Lučanský.

zdroj: minv.sk

„Aplikácia taktiež otvorí možnosti pre nás veľmi dôležitým osobám – svedkom trestnej činnosti. Občania sa budú môcť takýmto spôsobom aktívne podieľať na nahlasovaní jednotlivých prípadov a sami si budú môcť povedať naše heslo – Pomáham a chránim,“ uzavrel.

Na projekte mobilnej aplikácie pracuje Policajný zbor od polovice roka 2019, pričom jej spustenie plánuje v prvých týždňoch roka 2020. Pilotná fáza aplikácie bude dostupná pre územie hlavného mesta. Počas jej pilotnej prevádzky aplikácia podstúpi rôzne formy testov, aby sa po spustení pre celé územie Slovenskej republiky stala plnohodnotnou pomôckou pre jej všetkých obyvateľov.

Polícia upozorňuje, že aplikácia nebude plnohodnotnou náhradnou alebo sesterským projektom núdzovej linky 158. Technické parametre, funkcionality, spôsob zberu ďalších informácií od nahlasovateľov trestných činov, ako aj bezpečnostné opatrenia pred zneužitím aplikácie budú verejnosti oznámené pri jej spustení.

zdroj: minv.sk

Polícia ľuďom sľubuje, že táto aplikácia bude v ďalších fázach aktualizácií rozširovaná aj o ďalšie funkcionality a chýbať nemá ani prehľadný dizajn. Pôjde napríklad o zasielanie notifikácií majiteľom aplikácie v mimoriadnych prípadoch (terorizmus, streľba, prírodná katastrofa apod.), vyhľadávanie policajných útvarov podľa hľadanej služby alebo o prehľad nezvestných a hľadaných osôb.

Aplikácia bude dostupná bezplatne pre mobilné telefóny s operačným systémom Android a iOS.

Zdroj: PolíciaSR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech