Slovenka Zdenka žije v Toskánsku svoj sen a podniká s talianskou atmosférou

Marianna Mikešová / 3. júna 2017 / Zo Slovenska

zdroj: facebook.com/Sí, Toskánsko

Keď sa povie Toskánsko, predstavíš si nekonečné vinice a olivové háje zaliate slnkom, to najlepšie víno a rustikálnu taliansku kuchyňu. Práve za toto všetko vymenila Zdenka Jakešová Slovensko a v novej domovine rozbehla úspešný turistický biznis.

Do Talianska je ľahké sa zamilovať, preto niet divu, že milovníčka dobrého jedla zakotvila práve tu. Zdenka vždy rada cestovala a napriek tomu, že videla polovicu sveta a dlhý čas žila v Thajsku či na Floride, nič z toho ju na nedostalo tak, ako slnečné Toskánsko. Prvýkrát si o ňom prečítala v časopise a po dokonalom očarovaní už s priateľom balili kufre do Florencie.


Rozhodla sa nielen Slovákom sprostredkovať ten neopísateľný zážitok, ktorý je neprenesiteľný slovami či obrazom, azda možno len chuťou. :) Neváhala a využila svoje niekoľkoročné skúsenosti s prácou v hoteloch a založila vlastnú cestovku Sí Italy. Premietla do nej všetko to, čo jej v hoteliérstve vždy chýbalo. Osobnejší prístup k zákazníkovi a sprostredkovanie autentických zážitkov, nie tých umelých cestovkových.

Keď prídeš do cudzej krajiny, chceš predsa vidieť, ako žijú domáci, čo jedia, pijú, aké majú zvyky. Nepotrebuješ ležať celý deň v hotelovom bazéne a vidieť len mainstreamové miesta z turistických bedekrov. So Sí Italy zažiješ Taliansko doslova na vlastnej koži. Ide totiž o zážitkové a tematicky ladené pobyty v tých najkrajších častiach krajiny, ktoré Zdenka sama objavuje a prirástli jej k srdcu.

Zabudni na uhladené hotely a penzióny. Toskánsko je prepletené malebnými vilkami a usadlosťami s príbehom a históriu. Táto cestovka je Zdenkinou najväčšou vášňou a jej cieľom je vyvolať u každého zákazníka úžas, šťastie a nezabudnuteľné spomienky. Sama sa dodnes nevie zbaviť očarenia Toskánskom, aj keď tu žije už celých 5 rokov.

VILA ILARIA (Chianti/Toskánsko) Len 22km od renesančnej Florencie, sa mimo rušných ciest na pôde starých Etruskov nachádza ďalšie moje obľúbené miesto – romantická VILA ILARIA (organizáciou Slow Food zaradená medzi najlepšie agroturizmá v Taliansku), kde vám talianska nonna ponúkne domácke raňajky v rodinnej komornej atmosfére a postará sa o vás ako o svoju rodinu:) Autentický zážitok! Vila je obklopená rozľahlým parkom s bazénom, nekonečnými olivovými hájmi, vinohradmi a lesmi. Na rozľahlom pozemku vily sa nachádza veľmi významné archeologické nálezisko – Etruská hrobka zo 7. storočia pr.n.l. Majiteľka vily žije v susedstve, je preto pre hostí kedykoľvek k dispozícii, rada vás zavedie do svojej historickej vínnej pivnice a ponúkne vám ochutnávku vín z rodinnej produkcie. ??R e z e r v á c i e a viac i n f o na [email protected] :) ?L i n k: http://siitaly.eu/vila-ilaria Zdenka #sitoskansko #mojetoskansko #toskansko #taliansko #itálie #dnescestujem

Príspevok, ktorý zdieľa #sitoskansko #mojetoskansko (@si_toskansko),

A práve vďaka tomu, že Taliansko už pozná ako svoju vlasť, dokáže sprostredkovať jeho autentický pôvab. Môžeš sa nielen ubytovať v romantickej vilke, ale aj navštíviť rodinné farmy, degustovať víno či naučiť sa variť po taliansky. Nečudo, že jej služby vyhľadávajú aj známe osobnosti. „Osobne vyberám všetky vily, usadlosti či agroturizmá v najkrajších častiach Talianska, s ich majiteľmi sme dobrí priatelia,,“ uviedla Zdenka na svojej stránke.

Zdenka je sama veľkou gurmánkou, rada varí a absolvovala už zopár škôl varenia. Teraz do sveta gastronómie preniká o to viac, že do Toskánska sa za ňou presťahoval jej priateľ, známy slovenský šéfkuchár Martin Záhumenský. Dlho žil v Londýne a budoval si kuchársku kariéru, no rovnako podľahol Toskánsku a vybral si život so svojou snúbenicou v tomto raji. V súčasnosti tu rekonštruujú vlastnú vilku snov.

Skvelo si sadli nielen po partnerskej, ale aj pracovnej stránke. Veď čo je lepšie ako spojenie turizmu a jedla? Martin už niekoľko mesiacov v Toskánsku rozbieha svoj vlastný biznis – eshop s kvalitnými talianskymi potravinami Pappa Mia. Pomaly získava dodávateľov prevažne z maličkých fariem, ktorí vyrábajú tie najlepšie lokálne produkty, a čoskoro tak doplní Zdenkin biznis s talianskou atmosférou.

Čo je tajomstvo úspechu tejto mladej Slovenky? Je za tým predovšetkým odvaha nasledovať svoje sny, to, že každý deň vstáva s radosťou a svoju prácu jednoducho miluje. „Ak sa tešíš na všetko, čo ti prinesie ďalší pracovný deň, robíš svoju prácu s radosťou a na 110%. Ľudia okolo teba to určite ucítia, budú ťa vyhľadávať a budeš na ceste k tvojmu vytúženému životu,“ dodala Zdenka.

Pridať komentár (0)