Slovenské Sušienkovo si podmanilo Prahu: Nie je nám jedno, čo naši chlpáči jedia!

  • Poniektorí z nás nezabudli do zdravého stravovania zakomponovať aj svojich domácich miláčikov. Sušienka a Špagetka sú dvaja psíkovia, ktorí inšpirovali svojich majiteľov piecť chutné a hlavne zdravé dobrotky. Sušienkovo prináša vašim chlpáčom kvalitné BIO produkty z lokálnych zdrojov, ale aj najrôznejšie hračky či pelechy.
Screen Shot 2016-02-01 at 10.39.47
  • Poniektorí z nás nezabudli do zdravého stravovania zakomponovať aj svojich domácich miláčikov. Sušienka a Špagetka sú dvaja psíkovia, ktorí inšpirovali svojich majiteľov piecť chutné a hlavne zdravé dobrotky. Sušienkovo prináša vašim chlpáčom kvalitné BIO produkty z lokálnych zdrojov, ale aj najrôznejšie hračky či pelechy.

Aký príbeh sa skrýva za názvom Sušienkovo?

Čochvíľa tomu budú 4 roky, čo sme sa nad touto otázkou doma s Matejom zaoberali! Nápad, respektíve myšlienka o pekárni, prišla veľmi spontánne. V podstate sme riešili to, čo rieši veľká časť páničkov po celom svete denno-denne, a tým je zdravé stravovanie. Ja spolu s Matejom dbáme na zdravú stravu, už odkedy sme sa začali pliecť jeden druhému pod nohy, v našej spoločnej kuchyni. Nie je nám jedno čo jeme, tak je úplne logické, že pri našom prvom chlpáčovi, Sušienke nám to taktiež jedno nebolo. Sušienka, a teraz už aj so Špagetkou, sú našim “hnacím motorom”. Ten, kto miluje psov minimálne tak ako my, pochopí, o čom hovoríme.

Takže dôvod na založenie Sušienkova bol viac ako jednoduchý. Vznikol pri pohľade na to najcennejšie, čo sme doma v tom čase mali – na Sušienku. Preto po nej nesie meno aj naša zdravá pekáreň pre chlpáčov.

Screen Shot 2016-02-01 at 10.40.17

 

Aká je vaša filozofia?

Filozofia je jasná, prinášať na trh pre chlpáčov produkty, ktoré sú zdravé! A nech sa jedná, či už o papanie alebo kozmetiku, či hračky. Podporujeme farmárov, ktorí milujú zvieratá rovnako ako my a majú výhradne zver z voľného chovu. Taktiež v našej pekárni existuje etika, ktorá je pre nás podstatná a ktorej sa držíme. Dokážeme si vymýšľať všetky veci od marketingu, cez kampane sami a nikdy sa nesnažíme kopírovať. Máme svoje ciele a ideme si za nimi. Chceme, aby veci, ktoré sú v Sušienkove boli fairtrade, inými slovami, dbáme na to, aby ľudia, ktorí sú v nejakom výrobnom procese dostali zaplatené. Ide predovšetkým o výrobky, ktoré si naberáme do nášho sortimentu, či už hračky, pelechy, alebo iné chlpáčske záležitosti. Human-grade (v kvalite pre ľudí), je gro našej sušienkovskej filozofie, teda ponúknuť chlpáčom kvalitné suroviny, ktoré sú určené pre ľudskú spotrebu.

 

Čo všetko psíkom ponúkate?

Aktuálne máme na našom eshope ponuku fajnotiek, v rámci doplnkového krmiva sú to 4 druhy sušienok: LOSIE BOBKY, DIVÁ SVIŇA, KRAVINA, DIVOČINA, 2 druhy sušeného mäska ale aj plnohodnotné krmivo – konzervy. Taktiež ponúkame biologicky nezávadnú kozmetiku pre psíkov, mydlá a krémy. Krémy ochraňujú ich labky v zime alebo im pomáhajú pri hojení rán.  Musím povedať, že za posledný rok sa náš sortiment poriadne rozrástol. Našim chlpáčom ponúkame zdravé hračky, ktoré sme v rámci Čiech prevzali aj ako distribútor pod svoje labky. Sú to hračky, ktoré sú netoxické a sú vyrábané z prírodnej gumy s prímesou ryžových šupiek, či prírodného konope, bavlny.  Najnovšie tiež u nás nájdete komfortné pelechy, ktoré sú detailne prepracované, v podstate ide o umelecké dielo, nad ktorým konečne aj niekto rozmýšľal. Tieto pelechy sú minimalistické a hlavne sú vyrábané z materiálov, ktoré nie sú zdraviu škodlivé, su fairtrade a vyrobené v Nemecku.

3

Všimla som si, že ponúkate okrem dobrôt aj rôzne produkty na posilnenie imunity. Konzultujete výrobky s odborníkmi, veterinármi?

Áno. V rámci doplnku stravy máme v ponuke náš hlivový zázrak volá sa Zdravô. Je to sirup obsahujúci výťažok Betaglukán, ktorý slúži na podporu imunity. Odporúčame ho podávať po chorobe alebo na vyhnutie sa prípadnej chorobe, či dokonca ako prírodná prevencia proti rakovine. Je to certifikované prírodné liečivo vhodné k psej spotrebe,  ktoré pre nás vyrábajú na Slovensku. Všetky naše papania od sušienok, konzervy, sušené stejky, až po tieto doplnky na imunitu konzultujeme s našimi veterinármi a odborníkmi.

 

Ste Slováci žijúci v Prahe. Prečo ste si ako jazyk svojich produktov a značky vybrali Slovenčinu? 

Musím povedať, že sa nesmierne teším, že sa konečne niekto na tento “detail” spýtal. My sme síce Slováci žijúci tuto za rohom v Prahe, ale Slovenčina je a vždy bude nášmu srdcu najbližšia. Je pravda, že niektorí kamaráti, nás trošku s úsmevom na perách odhovárali od tohto nápadu. Mysleli si, že v Čechách sa náš projekt nestretne s pochopením. My sme si však stáli za svojim a išli sme do toho aj napriek ich varovaniam. Nie je predsa dôležité, v akom jazyku bude prvotný názov, ale čo obsahuje. Verte či nie, ešte sme sa v Čechách nestretli s negatívnymi ohlasmi na jazyk. Práve naopak, názvy sa páčia ako mladým ľuďom tak aj starším generáciám. Dokonca nimi vždy vyčaríme úsmevy na perách. Nikto to nerieši v zlom slova zmysle, zastavia sa, pýtajú sa, kúpia si a vždy sa k nám radi vrátia na nákup.

Screen Shot 2016-02-01 at 10.43.31

 

Máte krásny a jedinečný dizajn produktov, logo, identitu..

Ďakujeme! Naše logo, web, online prezentácia, fotografie a všetko, čo dávame von je práca, ktorú si vytvárame my sami, spoločne. Web, online prezentáciu, detailné prepracovanie obalov na každom našom produkte má pod labkou Matej, ktorý aj je dvorným sušienkovským dizajnmajstrom. Alie vymýšľa názvy, fotí a stará sa o zachytenie každého jedného vtipného, ale i bežného momentu z dňa Sušienky a Špagetky.

Dobroty pre psíkov vyzerajú lákavo aj pre ich majiteľov. Ako vznikajú recepty? Skúšali ste pri hľadaní receptov jedlo aj vy osobne?

Každé papanie, ktoré v našom sortimente nájdete bolo testované na ľuďoch, konkrétne na nás zo Sušienkova. Naše výrobky sa nebojíme ochutnávať, dokonca máme každý svojho obľúbenca u mňa (Alie) vyhrávajú jednoznačne Losie Bobky. Sušienka so Špagetkou sú veľmi kritickými testerkami, ale ich doterajšie hodnotenia dopadli na výbornú. Našou kuchyňou sa šíri krásna vôňa, ktorej by ani človek neodolal. Keby sa to tak dalo preniesť až k vám.

7

Plánujete piecť aj pre psíkov v iných krajinách, resp. uvažujete o možnej expanzii?

Plánujeme a makáme na tom, aby sme všetko čo sme si zaumienili aj do bodky naplnili, tak nám držte palce kamoškovia.

Všetky dobrotky ako aj hračky, pelechy či medicínku nájdete na stránke: www.susienkovo.sk

Zdroj fotografií: susienkovo.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech