Slovensko je vo vojne, no oni idú namiesto boja maľovať fasády, odkazuje bývalý premiér

  • Peter Pellegrini kritizuje Igora Matoviča a jeho vládu, že nemá absolútne žiaden plán na zvládnutie dopadov koronakrízy na našu krajinu
  • Upozornil, že slovenskú ekonomiku čaká najväčší otras od druhej svetovej vojny, z ktorého sa budeme spamätávať ešte veľa rokov, ak nie desaťročia
Zdroj: SITA, wikimedia.org
  • Peter Pellegrini kritizuje Igora Matoviča a jeho vládu, že nemá absolútne žiaden plán na zvládnutie dopadov koronakrízy na našu krajinu
  • Upozornil, že slovenskú ekonomiku čaká najväčší otras od druhej svetovej vojny, z ktorého sa budeme spamätávať ešte veľa rokov, ak nie desaťročia

Bývalý premiér Peter Pellegrini sa v rozprave k novému programovému vyhláseniu vlády pustil do ostrej kritiky Igora Matoviča. Napriek všetkým rečiam o boji s hnusobou, ako ju volá pán premiér, nie je v najdôležitejšom dokumente o tejto veci nič. Slovensko je vo vojne, no oni idú namiesto boja maľovať fasády,” odkazuje.

Podľa Pellegriniho to má dve možné vysvetlenia. Vláda a najmä premiér zrejme chápu koronakrízu ako nesmiernu krivdu. Konštatuje, že namiesto pokračovania v populizme musia teraz riešiť skutočnú krízu krajiny. 

Slováci nie sú kočovné kmene, ktoré si vždy volili dvoch, jedného vojnového a jedného mierového náčelníka. Predseda vlády má plnú zodpovednosť za krajinu ako v dobrých, tak aj zlých časoch. Až na to, že tie zlé ho oveľa viac preveria,” hovorí.

Ďakujem za milý darček s mojimi iniciálami 🙂#zvladnemeto #ruskoniejehanba #peterpellegrini

Gepostet von Peter Pellegrini am Mittwoch, 22. April 2020

Druhé vysvetlenie je podľa bývalého premiéra oveľa drastickejšie.” Konštatuje, že vláda žiaden plán na vyrovnanie sa s touto situáciou v nasledujúcich mesiacoch nemá. Napriek všetkým pekným rečiam, že najdôležitejšie je mať plán, doteraz sme žiaden plán nevideli. Za to sme si všetci všimli silné spory medzi najdôležitejšími členmi kabinetu,” kritizuje Pellegrini.

Podľa neho súčasná vláda strčila hlavu do piesku a tvári sa, že žiadna koronakríza neexistuje. To je riešenie malých detí, ktoré si zvyknú zakrývať oči a myslia si, že problém zrazu zmizne,” hovorí.

Programové vyhlásenie vlády je podľa neho z iného, paralelného sveta. Zo sveta, kde nenosíme rúška, kde sa ľudia neboja o prácu, kde ekonomika nestráca každý deň desiatky miliónov eur. Upozornil, že slovenskú ekonomiku čaká najväčší otras od druhej svetovej vojny, z ktorého sa budeme spamätávať ešte veľa rokov, ak nie desaťročia.

PROGRAM ZO SVETA, KDE KORONAVÍRUS NEEXISTUJE

PROGRAM ZO SVETA, KDE KORONAVÍRUS NEEXISTUJEProgramové vyhlásenie vlády je z iného, paralelného sveta. Zo sveta, kde nenosíme rúška, kde sa ľudia neboja o prácu, kde ekonomika nestráca každý deň desiatky miliónov eur. Nemá zmysel dokumentovať o programe vlády na štyri roky, ak nie je schopný pomenovať tú najväčšiu hrozbu a naznačiť riešenia pre zdravie ľudí a fungujúcu ekonomiku po koronakríze. Vláda žiaden plán jednoducho nemá. Slovensko je vo vojne, no oni idú namiesto boja maľovať fasády. Pozrite si moje vystúpenie v Národnej rade SR k programovému vyhláseniu vlády.#zvladnemeto #peterpellegrini

Gepostet von Peter Pellegrini am Mittwoch, 22. April 2020

Vicepremiér pre ekonomiku oznámil, že pri prepočte na jedného obyvateľa zaplatí každý občan Slovenskej republiky za koronakrízu sumu minimálne 1 500 eur. Bude trvať osem rokov, kým sa ekonomika pozviecha do stavu z februára tohto roka. Koronakríza je kľúčovou udalosťou na celé toto volebné obdobie, či sa nám to páči alebo nie. Normálne uvažujúci človek preto nemôže pochopiť, prečo nové PVV vlády problém koronavírusu ignoruje a tvári sa, že svet stále beží v starých koľajách,” hovorí bývalý premiér krajiny.

Pelle testoval denne 250 ľudí. Ja som sľúbil 2 000 denne a vyslovil som sen o 3 000… realita vyzerá ešte lepšie. Teším sa a ďakujem všetkým zúčastneným,“ napísal dnes Igor Matovič  na margo 4 772 testov, ktoré  sa podarilo uskutočniť za jeden deň.

ČÍTAJ VIAC >> Všetkých 11 otázok, ktoré si Slováci odhlasovali online, Matovič dostal do programového vyhlásenia vlády

Matovič má podľa Pellegriniho len užialené a nevyrovnané verejné prejavy. Odporúča mu, aby v sebe našiel toľko vnútornej sily a svoju slabosť neprejavoval verejne. Upozorňuje, že ľudia potrebujú silného lídra, ktorý dokáže riešiť aj ich problémy, nielen svoje vlastné.

Gepostet von Peter Pellegrini am Samstag, 21. März 2020

Poukázal aj na to, že na všetky sľuby, ktoré sú v PVV, nebude mať vláda financie. Celé programové vyhlásenie je plné hesiel, ale z dokumentu sa občan vôbec nedozvie, čo a v akom termíne chce dosiahnuť a aké finančné prostriedky na to plánuje vláda vynaložiť,“ doplnil expremiér. V PVV mu chýbajú aj širšie sociálne opatrenia, respektíve garancia, že sa nebudú rušiť tie súčasné. 

Zdroj: Zdroj: Facebook.com/pellegrini.peter

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech