Slovensko-maďarský startup roka 2015: Prihlás sa a zabojuj o zaujímavé sumy!

  • Slovensko-maďarská obchodná a priemyselná komora v spolupráci so spoločnosťami SLOVNAFT, a.s., a OTP Banka Slovensko, a.s., spustili súťaž o najlepší Slovensko - maďarský startup roka 2015.
image_1445420447.jpeg
  • Slovensko-maďarská obchodná a priemyselná komora v spolupráci so spoločnosťami SLOVNAFT, a.s., a OTP Banka Slovensko, a.s., spustili súťaž o najlepší Slovensko - maďarský startup roka 2015.

 

Táto súťaž bude hodnotiť prioritne podnikateľov pôsobiach v oblastiach južného Slovenska, resp. severného Maďarska. Víťaz z každého regiónu získa pre podporu svojho nápadu 5000 eur!

 

 

„Chceme podporiť originálne nápady a idey z tohto regiónu a pomôcť im urobiť kľúčový krok k ich realizácii. Zároveň dúfam, že aj tento projekt prispeje k prehlbovaniu spolupráce medzi ľuďmi na oboch brehoch Dunaja,“ povedal Oszkár Világi, prezident Slovensko-maďarskej obchodnej a priemyselnej komory.

 

„OTP Banka Slovensko ako člen silnej maďarskej bankovej skupiny OTP Bank Nyrt. dlhodobo poskytuje zázemie slovensko-maďarskej spolupráce v oblasti podnikania. Sme radi, že môžeme aj takouto iniciatívou podporiť rozbiehajúce sa podnikateľské projekty, ktoré majú pozitívny efekt pre ekonomiky oboch štátov“ povedala Zita Zemková, generálna riaditeľka OTP Banky Slovensko a členka predsedníctva Slovensko-maďarskej obchodnej a priemyselnej komory.

 

 

Deadline pre prihlášky je nastavený na deň pred vianocami, teda 23.decembra 2015. Prihlásiť sa môžeš s novým nápadom, no zároveň aj so svojou existujúcou spoločnosťou. Po vyhodnotení do 29.februára 2016 postúpia vybrané startupy do druhého kola. Celkového víťaza spoznáme 29.apríla 2016.

 

Súťaže sa môžu zúčastniť fyzické aj právnické osoby. Porota bude hodnotiť  realizovateľnosť, inovatívnosť, kreativitu a prínos k rozvoju slovensko-maďarských vzťahov. Šancu získať lepšie hodnotenie majú súťažiaci, ktorí poskytnú verifikovateľné referencie a preukážu pripravenosť na realizáciu svojho projektu.

 

Je skvelé, že špeciálne startupy z juhu Slovenska budú mať príležitosť presadiť svoje nápady a získať podporu. Keď sa k tomu pridá množstvo získaných kontaktov a nová možnosť spolupráce medzi Slovenskom a Maďarskom v oblasti podnikania, môže podobná súťaž výrazne napomôcť rozvoju startupov na oboch stranách Dunaja. Jednoducho povedané, ťažiť z toho môžu všetci. 

 

zdroj: Tlačová správa

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech