Na Slovensko prichádza česká obdoba Airbnb, pomocou ktorej si jednoducho nájdeš bývanie na pár mesiacov

  • Úspešný český startup Flatio chce uľahčiť krátkodobý prenájom vo všetkých európskych metropolách. Mieri aj do Bratislavy.
collageh
  • Úspešný český startup Flatio chce uľahčiť krátkodobý prenájom vo všetkých európskych metropolách. Mieri aj do Bratislavy.

Brniansky startup Flatio ponúka krátkodobý prenájom nehnuteľností na 1 – 6 mesiacov. Zatiaľ jediná významná aplikácia, ktorá u nás prenájmy takejto dĺžky sprostredkuje je Airbnb.

Cieľom startupu je priniesť technológie na európsky trh s prenájmami. A keďže Airbnb je v našich končinách primárne známe prenájmami na pár dní, Flatio má priestor na úspech.

foto: flatio.cz

Flatio už v Českej republike pôsobí takmer rok a najnovšie ponúkajú prenájom aj vo Viedni. Ďalším cieľom startupu, na ktorého čele stojí Radim Rezek, je Bratislava.

„Ponuku prenajať si bývanie v Bratislave spúšťame začiatkom februára, keď budeme mať v ponuke desiatky bytov. V súčasnosti na Slovensku prebieha kampaň zameraná na majiteľa bytov. Bratislavu vnímame ako významné stredoeurópske mesto s veľkým potenciálom prenájmov na pár mesiacov. V tomto roku by sme chceli rozšíriť ponuku do ďalších dvadsiatich európskych krajín a stať sa tak službou, vďaka ktorej si v hlavných európskych metropolách prenajmete bývanie,“ povedal pre Hospodárske Noviny zakladateľ a CEO Flatia Radim Rezek.

foto: flatio.cz

Startup ponúka virtuálne prehliadky, podpis zmluvy online a aplikácia Moje bývania, ktorá má záujemcom o nájom s celým procesom pomôcť.

 „Za reálne popisy bytov, fotky i virtuálne prehliadky dáme ruku do ohňa. Inak vás ubytujeme na naše náklady v hoteli a nájdeme vám bývanie nové. Navyše zmluvu o bývanie si môžete preštudovať ešte pred rezerváciou,“ tvrdí startup na svojej stránke.

foto: flatio.cz

Flatio má potenciál stať sa ďalším zaujímavým hráčom v zdieľanej ekonomike. Nie je to iba čistý klon Airbnb, ale ponúka aj niečo iné. Navyše, menšia spoločnosť pôsobí osobnejšie. A to je veľmi dôležité najmä pri službách ako sú prenájmy, kedy môžu veľmi rýchlo nastať rôzne problémy, ktoré treba riešiť.

O potenciále Flatia svedčí aj niekoľko miliónová (CZK) investícia od investičnej skupiny Enern. Tá je známa podporou českých startupov vrátane známeho Slavomat.cz, resp. Zlavomat.sk. Okrem toho skupina pôsobí v energetickom sektore v Poľsku.

zdroj titulnej fotografie: flatio.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá