Slovensko sa dostáva na globálny investičný a inovačný radar

  • Pri príležitosti medzinárodného festivalu Pioneers vo Viedni pripravila Slovenská aliancia pre internetovú ekonomiku (SAPIE) spolu s organizátormi festivalu jedinečnú návštevu celosvetovo úspešných podnikateľov a investorov zo Silicon Valley v Bratislave.
13254904_1066761403407934_6832686553602688959_o
  • Pri príležitosti medzinárodného festivalu Pioneers vo Viedni pripravila Slovenská aliancia pre internetovú ekonomiku (SAPIE) spolu s organizátormi festivalu jedinečnú návštevu celosvetovo úspešných podnikateľov a investorov zo Silicon Valley v Bratislave.

Počas pracovného obeda sa kľúčoví rečníci z festivalu Pioneers mali možnosť stretnúť s prezidentom SR Andrejom Kiskom, podpredsedom vlády pre inovácie Petrom Pellegrinim a štátnou tajomníčkou Danou Meager. Obeda sa zúčastnili aj slovenskí inovační lídri zo spoločností AeroMobil, Pixel Federation, Innovatrics, GA Drilling, ESET a Neulogy Ventures.

draper-pioneers-riskmaster-crop

Svetoznámy VC investor Tim Draper na Pioneers Festivale, foto: wired.de

 

Pozvanie na návštevu slovenského hlavného mesta prijali – Tim Draper, jeden z prvých investorov do firiem Tesla, SpaceX, Skype a jeden z najvýznamnejších investorov celosvetovo, Adam Chayer, vynálezca asistenčnej technológie Siri pre iPhone, Keyvan Peymani, priekopník investícií do nových médií, virtuálnej a rozšírenej reality, Ralph Simon, jeden zo zakľadateľov moderného mobilného zábavného priemyslu, Cliff Ransom, šéfredaktor Popular Science, Jonathan Teo investor do Snapchatu, Kayak, Airbnb, Instagramu, Ben Hwang CEO biotechnologickej spoločnosti Profusa, Mik Stroyberg zakladateľ organizácie Lemonsqueeze, ktorá pomáha európskym spoločnostiam vstúpiť na americký trh a organizátori podujatia Pioneers.

Cieľom pracovného obeda bolo spoločne diskutovať o potenciáli slovenských inovátorov a ich úspechu vo svete.

Prezident Andrej Kiska sa vyjadril:

„Hovoril som dnes s ľuďmi, ktorí patria medzi najúžasnejšie mozgy na tejto planéte.  Potešilo ma, že sú si vedomí, že máme na Slovensku úžasných ľudí, ktorí dokážu vymyslieť dobré projekty. Hovorili sme o tom, ako môže štát pomôcť, aby vedeli svoje myšlienky pretransformovať do reálnych podnikov. Zahraniční hostia nám potvrdili, že potrebujeme kvalitné školstvo na to, aby u nás mohli vznikať inovatívne podniky, rovnako dobrú reguláciu. Diskutovali sme o tom, čo by malo byť víziou pre Slovensko, ako by sme mali stanoviť méty pre našich ľudí. “

13254904_1066761403407934_6832686553602688959_o

foto: Slovenská aliancia pre internetovú ekonomiku – SAPIE

Predseda výkonnej rady SAPIE Rasťo Kulich sa vyjadril:

“Som rád, že sa nám podarilo spojiť s Pioneers festivalom vo Viedni a priniesť prvú ligu zo Silicon Valley na Slovensko. Slovensko je skvelá ale maličká krajina. A preto regionálnu spoluprácu v oblasti inovácií medzi Bratislavou, Viedňou ale i Budapešťou a Brnom v regióne, ktorý sme nazvali Danube Valley, vnímam ako kľučovú pre budúci úspech Slovenska. Sme presvedčení o tom, že o Danube Valley bude svet počuť stále viac.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech