Slovensko zažíva výpredaj hotelov. Za celú budovu zaplatíš sumu ako za luxusný byt v Bratislave

  • Na stránkach s realitami si vieš kúpiť ubytovacie zariadenie s obrovským pozemkom za minimálne ceny
  • Po celom Slovensku sú kvôli pandémií dnes na predaj desiatky hotelov
Hotel
Facebook Hotel Bránica, TASR/Milan Kapusta, TASR, Facebook
  • Na stránkach s realitami si vieš kúpiť ubytovacie zariadenie s obrovským pozemkom za minimálne ceny
  • Po celom Slovensku sú kvôli pandémií dnes na predaj desiatky hotelov

Pandémia spôsobila, že slovenský turizmus hlási rekordné straty. Niektorí z majiteľov ubytovacích stredísk to nezvládli a dnes sa postupne zbavujú penziónov a hotelov, ktoré vlastnili. Ak si niekedy túžil po vlastnom hoteli, teraz máš jedinečnú možnosť kúpiť si jeden. Na „výpredaj“ hotelov ako prvý upozornil denník SME.sk.

Pri kúpe celého hotela budeš musieť siahnuť pomerne hlboko do vrecka, no väčšina budov sa predáva za ceny, ktoré podliezajú ceny domov a víl v Bratislave. V hlavnom meste za túto sumu dokonca kúpiš aj byt.

Ceny nehnuteľností na Slovensku dlhodobo stúpajú, a nevyzerá to tak, že by to v najbližšej dobe malo zmeniť. Podobná situácia je aj s ubytovaním pre turistov. „V Tatrách je Slovákov dosť, ale chýbajú zahraniční turisti. Turistov z Česka nemáme takmer vôbec. Po sprísnení opatrení by všetci neočkovaní návštevníci museli ísť do karantény, takže nám na poslednú chvíľu rušili rezervácie,“ hovorí Lucia, asistentka manažéra hotela na Štrbskom plese, ktoré bolo v minulosti vyhľadávaným strediskom.

zdroj: TASR/Milan Kapusta

Situácia v cestovnom ruchu prinútila mnohých k tomu najzásadnejšiemu kroku, k predaju hotelov a priestorov súvisiacich s nimi. Okrem luxusných komplexov vieš nájsť aj zrekonštruovaný penzión či turistickú ubytovňu. Pri hoteloch nie je zvykom, že sa inzerujú na verejne dostupných stránkach, a teda si ich môže zakúpiť jedinec z radov obyčajných ľudí. Množstvo z nich ale čaká na kupujúceho roky, takže nie je prekvapením, že sa ponúkajú na predaj aj verejnosti. Na druhej strane, niektoré ako napríklad Michael’s Palace sú pomerne nové, postavené len pred niekoľkými rokmi. 

Ponúkané hotely

Hotel Michael’s Palace je výnimočný aj svojou polohou. Nachádza sa v centre Košíc, a podľa popisu na stránke je „kombináciou moderného dizajnu s bohatým historickým dedičstvom“. Ponúka ubytovanie v 15 izbách a okrem historických pamiatok je v okolí aj Národný park Slovenský raj či Tokajská vínna cesta. Predáva sa za takmer 2 milióny eur.

zdroj: Hotel Michaels Palace

Hotel Bránica

Štvorhviezdičkový hotel Bránica v okrese Žilina je zrekonštruovaný, a podľa inzerátu sa predáva bez nutnosti ďalších investícií. Majitelia sa pokúšajú komplex predať už niekoľko rokov, preto jeho cena klesla o polovicu. „Izby sú rozdelené nasledovne: 25 dvojlôžkových, 5 apartmánov a 1 rodinná izba pre 4 osoby,“ píšu na webových stránkach hotela. Výhodou je, že všetko zariadenie je funkčné, preto ťa nečakajú žiadne výdavky navyše. 

zdroj: Hotel Bránica

Garni Hotel Praha, Piešťany

V centre kúpeľného mesta Trenčianske Teplice sa nachádza Garni Hotel Praha, predávaný za 2,8 milióna eur. Mesto navštevujú hlavne kúpeľní hostia, prezýva sa aj „Perla Karpát“. Celý hotel je postavený s ohľadom na osoby so zníženou schopnosťou pohybu. Podľa rezervačnej stránky, súčasťou hotela je aj wellness centrum či reštaurácia. 

zdroj: Garni Hotel Praha

Hotel Tatranec, Tatranská Lomnica

Najvýraznejší pokles ceny je vidno pri Hoteli Tatranec v Tatranskej Lomnici. Zo 7 miliónov jeho predajná cena klesla na 4 milióny. Nachádza sa 12 kilometrov od lyžiarskeho strediska Hrebienok a Lomnického štítu. V areáli sú pre záujemcov pripravené chatky, či sauna. Na stránkach je tiež uvedená možnosť autokempingu. 

zdroj: http://www.hoteltatranec.com/

Podľa SME.sk hotel v Stupave hľadá majiteľa viac rokov. Od minulého roka zlacnel o 500 tisíc eur, dnes sa jeho cena pohybuje okolo dvoch miliónov eur. Jedná sa o jeden z najstarších objektov na zozname, do prevádzky bol uvedený v roku 1986. V tom čase poskytoval 42 dvojlôžkových izieb a tri apartmány. Dnes sa skladá z troch častí, 6 garážových blokov a nemá podzemné podlažia. 

zdroj: U9
Zdroj: sme.sk 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK