Slovenský pár vo svojom videu z výstupu na Rysy zachytil hneď 3 ročné obdobia

  • Aj takto malebne môže vyzerať absolvovanie jednej z najobľúbenejších turistických trás v Tatrách.
pop
facebook.com/HiketheWorldSVK
  • Aj takto malebne môže vyzerať absolvovanie jednej z najobľúbenejších turistických trás v Tatrách.

Výstup na Rysy v súčasnosti patrí ku klasikám turistiky vo Vysokých Tatrách. Ak si sem ešte nevystúpil, možno práve tvoja najbližšia dovolenka, či výlet v Tatrách bude vhodnou príležitosťou na uskutočnenie tohto plánu.

Rysy sú so svojimi 2499 metrami najvyšším vrcholom Poľska a sú hraničným bodom medzi touto krajinou a Slovenskom. Pod vrcholom leží obľúbená vysokohorská Chata pod Rysmi – najvyššie položená chata Vysokých Tatier (2250m). Okrem toho sú Rysy a okolie skutočným prírodným pokladom a ročne lákajú tisícky turistov.

Výstup na Rysy je veľmi pekná túra, avšak ide o fyzicky náročnejší výkon, na čo je potrebné sa vopred pripraviť. Výstupová trasa sem vedie taktiež z poľskej strany a vrchol Rysov sa takto stal hraničným priechodom. Colnicu tu však nečakajte.

Jeseň patrí medzi obdobia, kedy je výstup na Rysy naozaj špecifický, no najmä rôznorodý. V rámci jedného výstupu tu pokojne môžeš zažiť aj tri ročné obdobia. Ak si na 8-hodinovú túru netrúfaš, krásy Rysov perfektne zachytil mladý slovenský pár vrámci ich projektu Hike the World. Martin a Mima vo svojich krátkych videách zachytávajú unikátnosť turistiky v slovenských horách, no pár ich videí natočili aj v zahraničí. Spoločne prešli Malé Karpaty, Západné Tatry,  Slovinsko, Rakúsko, či Chorvátsko.

Ich najnovšie video zachytávajúce výstup na Rysy, ťa možno presvedčí o tom, že vybrať sa na 20 kilometrovú turistiku naprieč Tatrami sa naozaj oplatí. Aj keď kvôli tým najlepším podmienkam a výhľadom budeš možno musieť vyštartovať na vrchol ešte za tmy, tak ako aj Martin a Mima.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech