Slovenský Streamstar zožal úspech v USA

  • Vedeli by ste si predstaviť, že sa váš startup po prvýkrát predstaví priamo v Las Vegas? Slovenskému startupu Streamstar sa to podarilo a 7. apríla zožal úspech na najväčšej svetovej show elektronických médií v USA.
image_1396907429.jpeg
  • Vedeli by ste si predstaviť, že sa váš startup po prvýkrát predstaví priamo v Las Vegas? Slovenskému startupu Streamstar sa to podarilo a 7. apríla zožal úspech na najväčšej svetovej show elektronických médií v USA.

 

Na veľtrhu  te­le­víz­nych a strea­mo­va­cích tech­no­ló­gií NAB sa prezentuje viac ako 1 550 spoločností, audio-video a filmových profesionálov. Jediným slovenským účastníkom bol práve startup Streamstar.  Spolupráca s technologickým koncernom JVC zaručuje Streamstar-u svetovú expanziu.

 

 zdroj: nabshow.com

 

Live webové prenosy zásluhou Streamstar-u a jeho produktov

Webcast Case je prenosný, plne vybavený HD/SD nástroj.  Je navrhnutý s dôrazom na najvyššiu kvalitu streamovania. Extrémny výkon, minimálna hmotnosť (8kg) a najrýchlejší softvér live produkcie videí sú jeho bezkonkurenčnou výhodou. Základné funkcie ako vytváranie playlistov, ich úpravu, prelínanie a prechody boli základom pre ďalšie inovácie produktu.

CEO spoločnosti Streamstar, Rado Tóth,  pre portál zive.sk prezradil, že webcast bol vytvorený po rokoch ich vlastnej produkčnej činnosti a návrhov rozličných videoprodukčných nástrojov. Hovorí o prvom streamovacom zariadení, ktoré prijíma kamerové signály prostredníctvom verejného internetu.

 

 Webcast Case je malá krabička, ktorá kompenzuje množstvá monitorov, strihových pultov a zariadení potrebných pri tvorbe online prenosu. Ide o videoprodukčný systém, ktorý  zoskupuje viaceré kamery,  v rámci ktorých užívateľ riadi všetky úlohy. Predstavuje ideálne riešenie, ktoré je mobilné a využiteľné pre viackamerové live webové vysielanie. Táto šikovná vecička s dotykovou obrazovkou uľahčuje život za kamerou. Prínosom je prehľadné menu ako aj funkcia spomaleného, či dokonca opakovaného záberu.  V mnohých smeroch uľahčuje spoluprácu pri vysielaní športových udalostí. Jednoducho povedané,  môžete ľahko vytvárať a streamovať videá profesionálnej kvality a produkcie.

 

Uľahčenie výroby živých prenosov je v plnom prúde. V kombinácii s JVC kamerami, ktoré slúžia ako spojka medzi IP sieťami a Webcast Case zariadením, je možné nahrávať videá na platformy ako Youtube, Stramstar aj Ustream.

Produkt firmy Streamstar prichádza na trh už toto leto. Predaj začína v USA a očakáva sa rozšírenie do Európy. Základný balíček Webcast Case studio, ktorý obsahuje aj videokameru, stojí takmer 27 000 €. 

 

Zdroje: streamstar.com, nabshow.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech