Slovenským farmárom nepriznali dotácie, teraz v Bratislave rozhadzujú hnoj

  • Farmárom prešla trpezlivosť a od zlosti rozhadzujú hnoj v Bratislave pred Pôdohospodárskou platobnou agentúrou
hnu
iniciativapolnohospodarov.sk,pixabay
  • Farmárom prešla trpezlivosť a od zlosti rozhadzujú hnoj v Bratislave pred Pôdohospodárskou platobnou agentúrou

Podľa informácií, ktoré priniesol portál Aktuality.sk, poľnohospodárov rozhnevalo, že Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) im nepriznala dotácie za roky 2016 a 2017 a to aj napriek rozhodnutiam súdov a exekučnému rozhodnutiu v ich prospech. Pred sídlom PPA teraz rozhadzujú hnoj.

„Chceme pokojne pracovať na svojej pôde a ponúkať vám kvalitné, zdravé slovenské potraviny. Chceme zveľaďovať vidiek, ktorý je jedným z pilierov obživy a krásy našej krajiny. Namiesto toho bojujeme o svoju pôdu, a mnohí z nás sa preto boja o svoje zdravie a životy. Toto všetko sa deje kvôli tomu, že štát nás farmárov nechráni, ale naopak, necháva nás utláčať veľkými podnikateľmi a silnou korupciou,“ vyjadrili sa farmári.

Okrem iného chcú riešiť základné požiadavky týkajúce sa zmien v slovenskom agrosektore: Okamžité začatie pozemkových úprav v celej SR. Ochrana pôdy, lesov, vody a podpora  hospodárenia v lesoch ale aj stropovanie dotácií na konečného užívateľa podľa návrhu EÚ či spustenie protikorupčných opatrení v poľnohospodárstve a lesníctve.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech