Smartfón Motorola one ako osobný asistent

  • Motorola one je prvým smartfónom z dielne legendárneho amerického výrobcu, ktorý je súčasťou nového programu Android One
  • Smartfón bude aktualizovaný a chránený najnovším softvérom až po dobu troch rokov
  • Motorola one je prvým smartfónom z dielne legendárneho amerického výrobcu, ktorý je súčasťou nového programu Android One
  • Smartfón bude aktualizovaný a chránený najnovším softvérom až po dobu troch rokov

Ak ešte patríš k ľudom, ktorí používajú smartfón iba na telefonovanie a miestami občasné fotenie, možno by si mal prehodnotiť svoj ,,nemoderný“ prístup k týmto inteligentným pomocníkom. Smartfóny toho dnes dokážu oveľa viac a vo veľa prípadoch zastúpia aj tvoj obľúbený notebook. Stavíme sa, že o týchto vychytávkach si doteraz určite nevedel!

Nový smartfón motorola one je vďaka integrovaniu pokročilých a inteligentných Google pomocníkov, skutočným priateľom do dažďa. Motorola one je prvým smartfónom z dielne legendárneho amerického výrobcu, ktorý je súčasťou nového programu Android One. To znamená, že tvoj smartfón budeš mať aktualizovaný a chránený najnovším softvérom až po dobu troch rokov.

Smartfón ako asistent

„Ok Google“. Čarovná formulka, ktorou prebudíš k životu Google Asistenta. Šikovného a rýchleho pomocníka, ktorého môžeš spárovať so svojou ultramodernou domácnosťou, ktorú si si zariadil na štýl filmu Minority Report. Následne môžeš hlasovými pokynmi ovládať klimatizáciu, teplotu vody, zamykanie alebo zapínať svetlá. Večierka tak začne presne vtedy, keď to povieš svojej motorole. Pri varení určite oceníš vyhľadávanie receptov alebo hlasové spustenie obľúbeného kuchynského playlistu. Ak aj nepatríš medzi ultramoderných futuristov, rýchlosť a pohotovosť Google Asistenta možno zmiernia tvoju fóbiu z umelej inteligencie a nočné mory, v ktorých svet budúcnosti bude patriť robotom.

Turistickí sprievodcovia sú out

Ak rád cestuješ a spoznávaš neznáme krajiny, motorola one bude tvojím obľúbeným spoločníkom na každej ceste. Skupinové zájazdy so sprievodcom patria do minulého storočia. Dnes sa cestuje samostatne a podľa svojho gusta. Dnes nemusíš počúvať monotónny hlas sprievodcu nahraný na páske. Namiesto toho využi šikovnú funkciu Google Lens! Stačí len namieriť fotoaparát smartfónu na pamiatku alebo neznámy predmet a táto funkcia ti zistí všetky dôležité informácie o snímanom objekte. Rýchlo, jednoducho a bez nekonečných otázok mierne nepočujúcich účastníkov zájazdu. Takto pohodlne môžeš spoznávať pamiatky, zaujímavé miesta, jedlo alebo miestne oblečenie. Daj si však pozor, keď budeš neznáme predmety z ciest ukazovať svojim známym. Google Lens funguje aj doma a tvoji priatelia ti tak môžu vyfúknuť pár minút slávy a zrušiť prifarbenú historku, ktorú si si pre nich pripravil.

Fotoalbum neobmedzenej veľkosti

Jednou z najkrajších vecí na cestovaní je, že nevieš presne určiť, čo sa ti prihodí. To znamená, že každý správny cestovateľ potrebuje veľké úložisko pre fotografie. S motorolou one sa naozaj nemusíš obmedzovať, či spraviť 5 alebo 20 záberov jedného miesta. Rád natáčaš videá? Žiadny problém! Smartfón motorola one myslí aj na fotografické „problémy prvého sveta“ ako smútok z mazania záberov, keď pamäť ohlási takmer plnú kapacitu. Kapacita 64 GB s možnosťou rozšírenia úložiska o 256 GB pamäťovú kartu, či externé ukladanie na Google Photos znamenajú, že môžeš motorolu one kŕmiť fotkami a zážitkami od rána do večera.

Smartfón ti tak dnes ponúkne oveľa viac, ako si si donedávna myslel. S motorolou one získaš tento zážitok už za 249 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech