Snapchat získal ďalšiu investíciu – jeho hodnota sa pohybuje okolo 20 miliárd dolárov

  • Snapchat si vytvoril reputáciu vo svete sociálnych sietí vďaka svojim miznúcim správam. Startup Evana Spiegela sa však nechystá nikam zmiznúť a je čoraz viac populárnejší.
collage snap
  • Snapchat si vytvoril reputáciu vo svete sociálnych sietí vďaka svojim miznúcim správam. Startup Evana Spiegela sa však nechystá nikam zmiznúť a je čoraz viac populárnejší.

Snapchatu sa podarilo získať ďalších investorov, ktorí spolu vložili už 200 miliónov dolárov, vďaka čomu sa jeho hodnota dostala na číslo pohybujúce sa vo výške 20 miliárd dolárov, pričom jedna akcia má hodnotu 30,72 dolárov. Rok dozadu to bolo 175 miliónov dolárov a celková hodnota spoločnosti sa pohybovala vo výške 16 miliárd dolárov.

Startup je v kurze a neustále vzbudzuje záujem v spoločnosti investorov. Ponuky sa len tak valia. Medzi hlavných investorov patrí Alibaba (líder Serie A), Benchmark (líder Serie A), Coatue Management (líder Serie C ), General Catalyst, IVP (líder Serie B); Saudi investment group Kingdom Holding Company,  KPCB (líder Serie D); Lightspeed (jeden z prvých a najhúževnatejších investorov ) a SV Angel (vlastník WeChat Tencent a Yahoo). Určite pribudnú ďalší, predpokladá sa, že najnovším prírastkom bude Spark Capital.

1

foto: wsj.com

Snapchat, ktorý sídli v Los Angeles, zaznamenáva od svojho spustenia rapídny rast. Dokazuje to aj 130 miliónov denných používateľov.  Startup sa teší celosvetovej popularite najmä u generácie Z. Jeho veľká hodnota však môže spôsobiť riziko. Čím bude vyššia, tým ťažšie to bude pre nových investorov, keď Snapchat vyjde po prvýkrat na verejnú burzu.

Investičná skupina Fidelity investments prednedávnom vydala report, v ktorom napísala, že hodnota Snapchatu je skrátka prehnaná. To však nemalo nijaký vplyv na hodnotu, či vyzbieranú sumu.

2

foto: mashable.com

Investori tomuto startupu veria. Podľa nich spoločnosť rozmýšľa dve až tri generácie dopredu v zmysle rastu, potenciálneho ohrozenia, medzinárodných trhov, demografie, reklamy alebo iných platených služieb a produktov. Rovnako sa predpokladá akvizícia startupov, ktoré pomôžu Snapchatu zlepšiť svoje služby. Príkladom môže byť kúpa startupu Bitstrips za 100 miliónov dolárov, ktorý rozšíril možnosti v chate.

Sociálna sieť je neustále populárnejšia a začína sa využívať aj na Slovensku. Mladí ľudia aplikáciu milujú, pretože zachytáva momenty, ktoré trvajú zopár sekúnd a následne pominú, rovnako ako v skutočnom svete. Bude i naďalej zaujímavé sledovať súboj Snapchatu s Facebookom. Biely duch na žltom pozadí sa nechystá len tak zmiznúť.

A woman takes a photograph with a camera whilst standing against an illuminated wall bearing Snapchat Inc.'s logo in this arranged photograph in London, U.K., on Tuesday, Jan. 5, 2016. Snapchat Inc. develops mobile communication applications that allows the user to send and receive photos, drawings, text, or videos that will only last for an allotted amount of time. Photographer: Chris Ratcliffe/Bloomberg via Getty Images

foto: fortune.com

zdroj: techcrunch.com, zdroj titulnej fotografie: businessinsider.com/businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK