Sneaking Duck: Okuliare z 3D tlače v predaji!

  • Austrálsky startup Sneaking Duck prichádza so zaujímavou ponukou: vytlač si vlastné okuliare!
image_1400320144.jpeg
  • Austrálsky startup Sneaking Duck prichádza so zaujímavou ponukou: vytlač si vlastné okuliare!

 

Ide, samozrejme, iba o rám okuliarov. Zákazníci si môžu vybrať z ponuky štyroch základných dizajnov a potom upraviť dĺžku či pridať text. Osadením vhodných skiel tak môžu získať jedinečné slnečné alebo aj dioptrické okuliare. Takto dáva austrálsky e-shop kontrolu nad konečným dizajnom priamo zákazníkovi. Okuliare, ktoré sú tlačené v USA, vyjdú na prijateľných 360 austrálskych dolárov (v prepočte 240 Eur).

Dobre vidíte. Naozaj ponúkajú okuliare s bočnicami v tvare ceruzky!

Rámy sú vyrobené z nylonu, čo je materiál ľahší a flexibilnejší než acetát. Acetát je forma plastu, ktorý sa bežne používa pri výrobe okuliarových rámov a je aj podstatne odolnejší voči opotrebeniu. Sneaking Duck však túto vlastnosť šikovne prezentujú ako „charakter“, ktorý okuliare časom získajú.

Ak ste nepracovali napríklad pre Google, 3D tlačiareň bola veľmi vzdialená hračka. Ak cena 3D tlačiarní klesne dostatočne nízko, aby si ich mohli zadovážiť jedinci aj domov, Sneaking Duck je pripravený na promptnú zmenu biznis modelu. V takom prípade by si zákazník kúpil iba dizajn s tým, že samotný rám si vytlačí doma na počkanie. 

Sneaking Duck, ktorý na trh prináša okuliare z netradičných materiálov ako napríklad bambusové drevo, neustále tento segment trhu inovuje. V Austrálii je vysoko konkurenčný. Preto nie je prekvapením, že práve táto firma sa pustila aj do 3D tlače. Technika, ktorá je ešte stále doménou veľkých industriálnych podnikov a pár entuziastov, sa v posledných mesiacoch začína rozmáhať a s trochou šťastia a času by mohol práve Sneaking Duck spraviť revolúciu v tom, ako rozmýšľame o 3D tlači. Dostatočne „hip“ zákazníkov na to už majú, tak im držme palce.

 

zdroj: techworld.com.au, sneakingduck.com, portobellopr.com.au

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech