Solárne panely sú stále luxusom. S tým sa rozhodla bojovať firma SolPad

  • V súčasnosti sú solárne panely stále považované za prepych. S týmto problémom sa rozhodla bojovať firma SolPad. Jej solárny panel by tak mohol byť cenovo dostupnou alternatívou pre ľudí, ktorí si chcú vyskúšať výhody solárnej energie.
hunterf
solpad.com / Hunter Freeman
  • V súčasnosti sú solárne panely stále považované za prepych. S týmto problémom sa rozhodla bojovať firma SolPad. Jej solárny panel by tak mohol byť cenovo dostupnou alternatívou pre ľudí, ktorí si chcú vyskúšať výhody solárnej energie.

Solárna energia predstavuje hudbu blízkej budúcnosti. Čoraz viac je v médiach počuť slovné spojenie „solárny panel“. Solárne panely dokážu svojim majiteľom ušetriť mesačne stovky eur. Avšak vstupná investícia predstavuje stále stopku u väčšiny domácností. Solárne panely sú pre bežných ľudí stále drahé, a preto si ich dnes nemôže dovoliť každý. S týmto problémom sa rozhodla bojovať firma SolPad. Už od vzniku v roku 2012 sa ľudia zo SolPad snažia o vytvorenie solárnych panelov, ktoré budú dostupnejšie pre širšie spektrum obyvateľstva.

 

Preto prišli na trh so svojím zariadením. Zariadenie s označením SolPad Mobile sa skladá zo solárneho panelu, ktorý je možné sklopiť podľa vlastnej potreby. Panel o hmotnosti 11.3 kilogramov a rozmeroch 533x711x45 mm, má vstavanú batériu. Na zadnej strane sa nachádzajú aj 3x USB porty a dve klasické 230V zásuvky, takže nabíjanie tabletov a smartfónov a počítačov je možné priamo zo solárneho panelu. Batéria v paneli dokáže byť nabitá solárnou energiou a takisto klasickou elektrickou energiou zo siete. SolPad Mobile je ideálnou voľbou pre ľudí, ktorí si chcú vyskúšať, aké to je žiť viac ekologicky a pri tom ušetriť peniaze. Jeho všestrannosť a dostupnosť je ideálna pri kempovaní, či oddychu na chalupe alebo lodi.

Už viac ako 5 rokov sa firma SolPad snaží o zmenu. S cieľom „narušiť klasickú politiku v oblasti energetiky“ sa SolPad snaží ukázať ľudom svetlé stránky obnoviteľnej energie. A zdá sa, že sa jej to darí. Za posledný rok sa záujem o solárnu energiu zvýšil o viac ako 60 %.

Aj napriek zvyšujúcemu sa záujmu o solárnu energiu sú solárne články stále pre väčšinu obyvateľstva len snom. Cieľom SolPadu je znížiť hodnotu celkovej vstupnej investície pre ľudí. Ich SolPad Mobile stojí v prepočte asi 1500€, avšak je možnosť aj túto sumu postupne splácať. Zákazník má možnosť sledovať prostredníctvom mobilnej aplikácie SolControl, akým spôsobom sa využívajú solárne panely v priebehu dňa.

 

„Všetci sme zodpovední za to, aký vplyv máme na naše okolie. SolPad Mobile ponúka ľudom možnosť, vyskúšať si na vlastnej koži ako vplýva solárna energia na bežný život ľudí“, povedal Jigar Shar, spoluzakladateľ spoločnosti Generate Capital. „Nehladiac na to, do akej kategórie patríte, snaha o zníženie celkového využívania fosílnych palív by mala byť rovnaká.“ dodal.

zdroj: inhabitat.com / solpad.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech